Szukaj

Upijanie się sposobem na akceptację społeczną?

Podziel się
Komentarze0

Badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców wykazały, że młodzi ludzie uważają upijanie się za dobry sposób na zaakceptowanie przez grupę społeczną. Naukowcy podkreślają, iż należy brać ten fakt pod uwagę w szczególności przy planowaniu kampanii antyalkoholowych.– Przesadny stan upojenia alkoholowego jest często postrzegany jako źródło szacunku i afirmacji społecznej wśród młodych ludzi. Szczegółowe wywiady w naszym badaniu ukazują, że opowieści o alkoholowych przygodach i eskapadach są głównymi wyznacznikami tożsamości społecznej młodych ludzi – powiedziała Christine Griffin z University of Bath w informacji prasowej British Psychological Society.

Griffin i jej współpracownicy przeanalizowali spoty kampanii antyalkoholowych oraz przeprowadzili wywiady z pijącymi młodymi ludźmi z dużego miasta oraz z dwóch miasteczek na terenach pół-wiejskich.


Naukowcy zaprezentowali wyniki badań na konferencji British Psychological Society 9 września.

– „Kultura picia na umór” przyjęła się na dobre i jest dzisiaj niemal obowiązkowym aspektem życia towarzyskiego młodych ludzi. Upijanie się ze znajomymi często przysłania młodym ludziom fakt, że ilość spożywanego przez nich alkoholu może stanowić problem, a zarazem pogłębia przyjacielskie więzi i umacnia przynależność do grupy – wyjaśniła Griffin.

– Kampanie promujące zmianę nawyków spożywania alkoholu przez młodych ludzi muszą brać pod uwagę społeczne znaczenie picia, jak i również dostępność tanich ofert na alkohol – dodała.

Komentarze do: Upijanie się sposobem na akceptację społeczną?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz