Szukaj

Nastolatki uzależnione od sieci, uwaga na depresję!

Podziel się
Komentarze0

Badanie przeprowadzone dziewięć miesięcy temu na chińskich nastolatkach pokazuje istniejący związek nadmiernego i niekontrolowanego korzystania z sieci internetowej oraz pojawieniem się objawów depresji. Nastolatki używające internetu w sposób niekontrolowany, albo conajmniej nierozsądny, są dwa i pół raza bardziej narażeni na pojawienie się objawów depresji, według badania, które będzie opublikowane w październikowej edycji dziennika Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine.Naukowcy również wspomnieli o wyższym ryzyku wystąpienia problemów z niepokojem psychicznym młodych ludzi, uzależnionych od sieci.

Aby otrzymać te rezultaty, naukowcy przebadali zachowania 1 041 nastolatków żyjących w Chinach, w wieku średnio 15 lat. Na początku badania, 62 nastolatków było umiarkowanie uzależnionych od sieci internetowej, podczas gdy jedynie 2 młodych ludzi było rozważane jako użytkownicy sieci poważnie patologiczni i mający poważne problemy z kontrolowaniem się.


Dziewięć i pół miesiąca później, naukowcy na nowo przebadali zachowanie każdego nastolatka. Rezultat: młodzi uzależnieni od internetu byli conajmniej dwa razy bardziej podatni na pogrążenie się w depresji, niż internauci niepatologiczni.

Poza tym, ośmiu nastolatków objawiało symptomy niepokoju psychicznego, a u 87 innych rozwinęła się poważna depresja.

Te rezultaty sugerują, że nawet młodzi ludzie, nie mający żadnych widocznych problemów ze zdrowiem mentalnym, mogą jednakże także rozwinąć depresję, surfując po stronach internetowych w sposób patologiczny i niekontrolowany.

Wykrycie osób z grupy wysokiego ryzyka w środowisku szkolnym może być rozważane jako strategia wczesnej i skutecznej prewencji, podsumowują główni autorzy badań, Lawrence Lam ze Szkoły Medycznej w Sydnej oraz Zi Weng-Peng, z chińskiego Ministerstwa Edukacji.

Komentarze do: Nastolatki uzależnione od sieci, uwaga na depresję!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz