Szukaj

Dziewięć porad jak zwalczyć przedbożonarodzeniowy stres

Podziel się
Komentarze0

Ciężko jest powiedzieć co jest najgorsze w stresie. Czy jest to to napięcie, które zaczyna się gdzieś w okolicach splotu słonecznego, a następnie rozprzestrzenia się na palce nóg, małżowiny uszne, móżdżek? Czy jest to wyżywanie się na niewinnej – a czasami całkiem winnej – bliskiej osobie? Czy jest to może ciche szlochanie za zamkniętymi drzwiami łazienki?Chodzi właśnie o to, że stres atakuje w każdy możliwy sposób, i w najgorszym czasie. Sezon świąteczny jest nerwowy i chaotyczny, ale można nauczyć się jak sobie radzić pod ciśnieniem. A tutaj zamieszczamy kilka porad ekspertów, które pomogą nam poradzić sobie ze stresem, nie tylko tym przedbożonarodzeniowym.

Po pierwsze, pij więcej soku pomarańczowego

Badacze z uniwersytetu University of Alabama żywili szczury 200 miligramami witaminy C dwa razy dziennie, i stwierdzili, że praktycznie zatrzymało to wydzielanie hormonów stresu. Jeśli rozluźnia to szczura, powinno rozluźnić również nas. Dwie szklanki pomarańczowego soku dziennie dadzą ci tyle witaminy C ile potrzebujesz.

Po drugie, spędź jakiś czas z jakimś psem

Twoim albo cudzym. Jak podają badania przeprowadzone przez badaczy z uniwersytetu State University of New York w Buffalo, przebywanie z psem pomaga uśmierzyć stres bardziej niż przebywanie z drugim człowiekiem. Chyba nawet nie potrzebujemy badań, żeby to potwierdzić.

Po trzecie, idź na kawę ze współpracownikami

Badacze z uniwersytetu University of Bristol w Anglii odkryli, że kiedy zestresowani mężczyźni piją kawę w samotności, pozostają dalej zdenerwowani i roztrzęsieni. Ale kiedy niespokojny mężczyzna pije kawę jako część grupy, jego niepokój i stres opada.


Po czwarte, strząśnij to z siebie

Kiedy musisz stawić czoła sprawie związanej z wielką sumą pieniędzy, potrząśnij palcami, uwalniając napięcie w ramionach, rękach oraz nadgarstkach, skupiając się na jedynej rzeczy, którą możesz kontrolować: rutynowe działania. Nie będziesz myśleć o popełnieniu błędu, mówi doktopr Alan Goldberg, psycholog sportu z Amherst Massachusetts.


Po piąte, słuchaj muzyki w pracy

I zrób najsłodszą playlistę jaką możesz stworzyć. Jak podaje bowiem badanie przeprowadzone na uniwersytecie Pennsylvania's Wilkes University, muzyka obniża poziom stresu w pracy, jak również obniża ryzyko kataru.

Po szóste, zamknij się i zacznij się uśmiechać

Przeraża cię przemawianie? Uśmiechnij się, spójrz na słuchaczy i bądź cicho przez dwie sekundy, mówi T.J. Walker, prezes Media Training Worldwide. Uspokoi cię to i stworzy wrażenie, że jesteś zrelaksowana/zrelaksowany i nad wszystkim panujesz.

Słuchacze poczują się bardziej wygodnie, a to sprawi, że będziesz bardziej rozluźniona/rozluźniony i opanowany. Teraz zacznij mówić – o ile nie jesteś mimem. W tym wypadku, działaj jak zwykle.

Po siódme, uspokój swoje ręce

Aby zachować spokój na rozmowie o pracę, trzymaj ręce na kolanach, z łokciami uniesionymi lekko do góry, a twoje palce niech się ze sobą stykają, mówi T.J. Walker z Media Training Worldwide. To pozwoli twojemu ciału rozluźnić się, przy jednoczesnym prowadzeniu konwersacji.

Po ósme, biegaj szybko

Szybko jedź na rowerze. Noś ciężką torbę. Albowiem, jak pokazali badacze z uniwersytetu University of Missouri w Columbia, 33 minuty bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych pomaga obniżyć poziom stresu bardziej niż umiarkowana rozgrzewka. Co więcej, korzyści utrzymują się nawet po 90 minutach.

Po dziewiąte, idź do sauny

Badanie przeprowadzone przez badaczy na uniwersytecie Oklahoma State University stwierdziło, że ci, którzy łączą korzystanie z sauny z grupą doradczą, doświadczają większej ulgi w stresie, większego oprężenia, a także poczucia spełnienia, w porównaniu do tych, którzy z sauny nie korzystają.

Komentarze do: Dziewięć porad jak zwalczyć przedbożonarodzeniowy stres

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz