Szukaj

Dlaczego osoby starsze okazują więcej pozytywnych emocji? Może to mieć wiele wspólnego z tym, na co patrzą

Podziel się
Komentarze0

Badania wykazały, że osoby starsze okazują więcej pozytywnych emocji i są szybsi w regulowaniu negatywnych stanów emocjonalnych niż młodsi dorośli. Biorąc pod uwagę spadki funkcjonowania i zdrowia fizycznego, które przychodzą w miarę starzenia, możemy się spodziewać, że wiek może się wiązać z gorszymi nastrojami, a nie z lepszymi.Więc co wyjaśnia regulacja dobrego nastroju u starszych dorosłych?

Jedno z możliwych wyjaśnień: osoby starsze mogą być lepsze w regulowaniu emocji, ponieważ mają tendencję do kierowania wzroku z dala od negatywnych rzeczy, w kierunku pozytywnych rzeczy.

Naukowcy przedstawiają dowody wskazujące na to, że w porównaniu do młodszych osób dorosłych, osoby starsze preferują pozytywnie wyglądające wzorce i pokazują pozytywne nastawienie, nawet gdy są w złym nastroju, podczas gdy młodzi dorośli pokazują najbardziej negatywne emocje.


Badania wskazują, że istnieje rzeczywisty związek przyczynowy pomiędzy pozytywny wyglądem i nastrojem: u dorosłych o dobrych predyspozycjach postrzegania pozytywne wzorce mogą pomóc w regulacji ich nastroju.

Chociaż starsi wolą skupić się na pozytywnych bodźcach, badania pokazują, że nie są one szczególnie pożądane jako ważne informacje.

Komentarze do: Dlaczego osoby starsze okazują więcej pozytywnych emocji? Może to mieć wiele wspólnego z tym, na co patrzą

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz