Szukaj

Choroby przenoszone drogą płciową: nowa metoda, żeby uprzedzić swoich partnerów o możliwej infekcji

Podziel się
Komentarze0

Prowincjonalne centrum chorób zakaźnych w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie oferuje teraz nowy link internetowy do strony, która pozwala wysłać elektroniczną kartkę pocztową do danego partnera seksualnego, aby uprzedzić go o możliwej infekcji przenoszonej drogą płciową.Jak mówi doktor Mark Gilbert, lekarz epidemiolog z prowincjonalnego centrum chorób zakaźnych (BCCDC), niezbędne jest, żeby partnerzy zarażonych osób byli uprzedzani o chorobie i żeby robili sobie badania, aby móc kontrolować epidemie chorób przenoszonych drogą płciową.

Doktor wyjaśnia, że trona internetowa inSPOT znacznie ułatwia ten proces. Strona ta została stworzona w San Francisco w 2004 roku i wszyscy internauci mogli się nią posłużyć w sposób darmowy i anonimowy, ponieważ nie jest koniecznością zapisywania się, aby wysłać pocztową kartkę elektroniczną.

Zobacz również:Strona internetowa jest teraz spersonalizowana dla Kolumbii Brytyjskiej i daje informacje na temat miejsc, gdzie jest możliwe przeprowadzenie badań i leczenie się w tej prowincji. Informacje te były już dostępne dla miast Toronto i Ottawa, ale Kolumbia brytyjska jest pierwszą prowincją, która oferuje taki serwis swoim obywatelom.

Komentarze do: Choroby przenoszone drogą płciową: nowa metoda, żeby uprzedzić swoich partnerów o możliwej infekcji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz