Szukaj

Zaburzenia erekcji a używki

Niestety rzadziej można spotkać osobę, która byłaby wolna od jakichkolwiek używek. Kawa, papierosy, alkohol, nadmierne objadanie się czy nawet marihuana to słabości z którymi boryka się nie tylko wiele mężczyzn ale także kobiet. Należy uświadomić sobie, że wszystkie wymienione środki przyczyniają się do problemów z erekcją.   

Nadmierne spożywanie alkoholu

Oczywiste jest, że mała ilość alkoholu np. lampka czerwonego wina do obiadu ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie naszego układu krwionośnego. Poza tym mała ilość zwiększa libido i rozszerza naczynia krwionośne co może wzmocnić doznania. Problem pojawia się w momencie znacznego przekroczenia tej ilości, wtedy to wzrasta ryzyko impotencji.  W momencie nadmiernego spożywania alkoholu następuje nieodwracalne uszkodzenie nerwów, również tych przewodzących impulsy seksualne z głowy do penisa. Lekarze stwierdzili, że uszkodzenie tych nerwów odpowiada za impotencje u osób z problemem alkoholowym. Ponadto nadmierne spożywanie alkoholu powoduje zaburzenie poziomu hormonów. Szczególnie testosteronu odpowiadającego za libido i erekcje.


Palenie papierosów

Palenie papierosów na zaburzenia erekcji wynika z negatywnego wpływu nikotyny na naczynia krwionośne. Palenie powoduje nieprawidłowe ciśnienie krwi, miażdżyce naczyń krwionośnych a także ogranicza dopływ krwi tętniczej. Badania jakie zostały przeprowadzone na pewnej grupie mężczyzn udowodniły, że palenie ma bardzo duży wpływ na zaburzenia erekcji. Mężczyzna, który pali dziennie ponad 40 papierosów jego erekcja jest najsłabsza i najkrócej trwa. Warto pamiętać, że samo zaprzestanie palenia może nie wystarczyć w walce z kłopotami ze wzwodem, ale na pewno ułatwi radzenie sobie z kłopotem.

Kawa

Obecne badania nie wykazały negatywnego wpływu kawy na zaburzenia erekcji. Jednak osobą które cierpią na nadciśnienie tętnicze i choroby serca oraz mają kłopoty z erekcją zaleca się ograniczenie spożycia kawy. Działa ona bowiem kurcząco na naczynia tętnicze.

Palenie marihuany


U osób, które w dużych ilościach palą marihuanę stwierdzono ponad czterokrotny wzrost ryzyka wystąpienia zaburzeń erekcji. Marihuana działając na mózg osłabia popęd płciowy a także działa destrukcyjnie na naczynia krwionośne - utrudnia przepływ krwi.

Komentarze do: Zaburzenia erekcji a używki (1)

jpszczelarz
jpszczelarz 26-03-2011 09:40

Sexs

1

Czy nadmierna używka sexsu też jest zaburzeniem ,jeżeli tak to mam takie zaburzenie.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze