Szukaj

Pod wpływem stresu gust mężczyzny się zmienia!

Podziel się
Komentarze0

Szczupłe kobiety mają większe powodzenie u mężczyzn – taka opinia panuje we współczesnym społeczeństwie. Jest ona starannie pielęgnowana przez środki masowego przekazu, pełne młodych, zgrabnych i nieskazitelnych pod względem urody kobiet. Jednak najnowsze badania londyńskich naukowców burzą nieco to powszechne przekonanie.


Dr Viren Swami z Uniwersytetu Westminster w Londynie postanowił zbadać kwestię atrakcyjności kobiet w oczach współczesnych mężczyzn. Do tego celu wziął pod lupę 80 panów i podzielił ich na dwie grupy. Pierwsza grupa została najpierw poddana stresującemu testowi.

Mężczyźni musieli publicznie się wypowiedzieć oraz rozwiązać zadanie matematyczne. Następnie, na podstawie fotografii, oceniali atrakcyjność różnych kobiet. Ich zadaniem było wybranie zdjęcia pani o idealnej, ich zdaniem, figurze, a także wskazanie najatrakcyjniejszej szczupłej oraz puszystej kobiety. Natomiast uczestnicy badania z grupy drugiej oceniali atrakcyjność kobiet z pominięciem sytuacji stresowej.


Wynik badania okazał się zaskakujący. Mężczyźni pod wpływem stresu uznawali kobiety o puszystych kształtach za atrakcyjniejsze. Natomiast panowie z grupy drugiej faworyzowali szczupłe kobiety.

Po przeprowadzonym badaniu naukowcy postawili odpowiednią hipotezę, mającą tłumaczyć tego rodzaju rozbieżności. Ich zdaniem zarówno u ludzi, jak i zwierząt pod wpływem stresu zwiększa się potrzeba bezpieczeństwa. Z ewolucyjnego punktu widzenia to właśnie okrągłe kobiece kształty są oznaką stabilnego cyklu, wystarczającej ilości pożywienia oraz zdrowia, co może oznaczać większe bezpieczeństwo.

Można więc powiedzieć, że gust mężczyzny zmienia się w zależności od jego emocji. Gdy jest zestresowany, podświadomie szuka bezpieczeństwa i za atrakcyjne uznaje kobiety o krągłych kształtach. Natomiast, kiedy nie czuje się zagrożony, podobają mu się szczuplejsze kobiety.

Niewiarygodne, ale prawdziwe!

Komentarze do: Pod wpływem stresu gust mężczyzny się zmienia!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz