Szukaj

Kobiety molestowane w dzieciństwie są bardziej narażone na alkoholizm

Podziel się
Komentarze0

Kobiety, które były wykorzystywane seksualnie lub maltretowane fizycznie w dzieciństwie są bardziej narażone na problemy z alkoholem - twierdzą naukowcy. W trakcie badań naukowcy przeanalizowali dane prawie 3700 kobiet, które brały udział Ogólnokrajowej Ankiecie nt. Alkoholu w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku.
Badacze stwierdzili, że kobiety, które przyznały się, iż były molestowane seksualnie w dzieciństwie, częściej przyznawały się do picia czterech lub więcej napojów alkoholowych dziennie, do bycia uzależnionymi od alkoholu oraz do picia w sposób narażający je na poważne konsekwencje zdrowotne.

Wyniki wskazują na „silny związek pomiędzy byciem molestowaną w dzieciństwie, a problemem z nadużywaniem alkoholu” stwierdziła w komunikacie prasowym autorka badania E. Anne Lown, z Alcohol Research Group w Emeryville.


- Na tle różnych problemów alkoholowych bycie molestowaną  w dzieciństwie jawi się jako przyczyna późniejszego nadużycia alkoholu. Wszlkie moje działania badawcze potwierdzają ten związek - dodała.

Wyniki badania opublikowano w internecie 17 listopada z wyprzedzeniem w stosunku do planowego wydania druku czasopisma Alcoholism: Clinical & Experimental Research.

- My, jako społeczeństwo, musimy wziąć odpowiedzialność za terapię dzieci i dorosłych, którzy byli w przeszłości molestowani - powiedziała Lown.

- Musimy wykrywać molestowanie we wszystkich możliwych miejscach - ale nie wystarczy sama obserwacja, musimy także podjąć kroki mające na celu długoterminową pomoc ofiarom. Brak dokładniejszych obserwacji w tym kierunku powoduje, że problem nie jest zauważany.

Komentarze do: Kobiety molestowane w dzieciństwie są bardziej narażone na alkoholizm

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz