Szukaj

Bądź piękna po menopauzie!

Podziel się
Komentarze0

Każda kobieta, bez względu na wiek pragnie wyglądać pięknie i młodo. Niestety, w życiu nadchodzi w końcu taki moment, który kojarzy się niemal wyłącznie z kresem kobiecości – menopauza. Przekwitanie ma niebagatelny wpływ na całe nasze ciało, również na skórę. Spada wówczas jej nawilżenia, powstają przebarwienia, zanika tkanka podporowa i powstają zwiotczenia.

Bądź piękna po menopauzie!

- Jak ważny jest stan naszej skóry, a w szczególności cery chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jest ona przecież swoistą wizytówką w kontakcie z drugim człowiekiem - mówi Katarzyna Łukasik-Fąferko z Dentim clinic Medycyna Estetyczna w Katowicach i dodaje: - Niestety pierwsze oznaki starzenia się skóry możemy zaobserwować już w wieku 30 lat, kiedy to zaczyna trącić ona swą jędrności. Wszystko, co najgorsze dla skóry nadchodzi jednak wraz z menopauzą. Wówczas to wyraźnie obniża się jej gęstość, skóra traci swą sprężystość i elastyczność.

Powrót do przeszłości

Wejście w okres menopauzy, choć niełatwe, nie jest jednak równoznaczne z tym, że należy przestać dbać o skórę, a wręcz przeciwnie – w okresie przekwitania na pielęgnację skóry należy poświecić jeszcze więcej czasu. Na szczęście z pomocą przychodzą nam nowoczesne gabinety medycyny estetycznej, wyposażone w sprzęt potrafiący, to nie przesada, nie tylko zatrzymać, ale nawet cofnąć czas. - Jednym z zabiegów odmładzających, o udowodnionych klinicznie rezultatach, jest CoaxMed – mówi Łukasik-Fąferko i wyjaśnia: - Na skutek nieinwazyjnego zabiegu CoaxMed, a więc bez ingerencji chirurga, skóra na twarzy zostaje widocznie napięta, zmarszczki wypełnione, a kontury podniesione. Zabieg, w zależności od powierzchni, trwa od 15 do 45 minut, i choć efekty widoczne są już po pierwszej wizycie, dla uzyskania stabilnej trwałości zaleca się odbycie od 4 do 10 sesji. Koszt jednej sesji to 400 złotych, lecz efekty utrzymują się zazwyczaj około 2 lat.


Kwas nawilżający skórę


Skuteczną alternatywą może okazać się kwas hialuronowy, będący naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu i odpowiadający za nawilżenie skóry. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie drastycznie maleje, a skóra traci sprężystości i wiotczeje. – Istnieje jednak możliwość wstrzyknięcie do organizmu wypełniacza, którego cząsteczka jest w 99 proc. identyczna z naturalnym kwasem hialuronowym – wyjaśnia specjalistka Dentim clinic Medycyna Estetyczna. Cena takiego zabiegu nie jest jednak mała. Wygładzenie zmarszczek kwasem hialuronowym to koszt około 1000 złotych (cena uzależniona jest od ilości użytych ampułek kwasu), lecz efekty bywają powalające. Zaletą zabiegu jest także to, że zaraz po wyjściu z gabinetu możemy wrócić do naszych codziennych obowiązków.

Laser przeciwzmarszczkowy

Ze zmarszczkami możemy walczyć także za pomocą lasera. – Urządzanie X-lase łączy w sobie technologię laserową oraz CPL, czyli światło pulsacyjne kalibrowane – mówi Łukasik-Fąferko i tłumaczy: - Wykonywane z pomocą lasera fotoodmładzanie, zwane również termoliftingiem powoduje silne ujędrnienie skóry oraz redukcję głębokości i ilości zmarszczek. Nie jest także tak drogie jak mogłoby się pozornie wydawać. Koszt zabiegu X-lase w przypadku twarzy to 600 złotych, natomiast zabieg przeprowadzony na dłoni to tylko 200 złotych.

Odmładzający peeling


Popularną, nieinwazyjną metodą służącą rozjaśnieniu i odmłodzeniu starzejącej się skóry jest również peeling chemiczny, polegający na nałożeniu na skórę odpowiednio dobranej mieszaniny związków chemicznych w określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry, mając wpływ na przebudowę kolagenu i elastyny, które są czynnikami podporowymi w skórze. Seria takich zabiegów wpływa na odnowę naskórka oraz skóry, a także działa odmładzająco likwidując oznaki starzenia się.

Komentarze do: Bądź piękna po menopauzie!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz