Szukaj

72% kobiet w wieku 25-55 lat miewa problemy z wydolnością żylną kończyn dolnych

Podziel się
Komentarze0

Świadomość przyczyn tych dolegliwości ma aż 84% kobiet. Dane pochodzą z badania stanu zdrowia nóg Polek, które przeprowadził Interaktywny Instytut Badań Rynkowych na zlecenie firmy Polfarmex SA dla marki Aflavic.


Wyniki ankiety obrazują rodzaj i skalę problemów związanych ze stanem zdrowia nóg oraz przyczyny ich występowania. Zwróćmy uwagę tym razem na świadomość przyczyn problemów z wydolnością żylną kończyn dolnych.

Badanie ujawnia, że około 72% kobiet w wieku 25 - 55 lat odczuwa częste lub sporadyczne dolegliwości na tle niewydolności żylnej kończyn dolnych, które nasilają się z wiekiem. Przyczyny dyskomfortu, wykazane poprzez korelacje danych statystycznych, są różne.


Wyniki badania wskazują, że ogromna większość, bo aż 84% Polek, ma świadomość przyczyn problemów związanych z wydolnością żylną kończyn dolnych. Kobiety trafnie wskazują szkodliwe elementy trybu życia, które wywołują dolegliwości. W pytaniu wielokrotnego wyboru padły odpowiedzi dotyczące: trybu pracy (41%), braku regularnej aktywności fizycznej (30%), niewłaściwej diety (20%) i innych (10%). Tylko 16% ankietowanych kobiet wskazało opcję "nie wiem".

Jednocześnie zaledwie 22% kobiet mających problemy z wydolnością żylną nóg stosuje jakiekolwiek preparaty w celu zmniejszenia tych dolegliwości. Niepokojący jest fakt, że odsetek kobiet przeciwdziałających zjawisku jest niewielki. Zwłaszcza, że problemy z wydolnością żylną nóg nie są wyłącznie kłopotem estetycznym, jak często są przedstawiane, ale stanowią poważną w konsekwencjach kwestię medyczną, której nie powinno się lekceważyć.

Komentarze do: 72% kobiet w wieku 25-55 lat miewa problemy z wydolnością żylną kończyn dolnych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz