Szukaj

DZIEŃ ZDROWIA DZIECKA Z GOŚCIEM SPECJALNYM - JAGNĄ MARCZUŁAJTIS-WALCZAK

Podziel się
Komentarze0

Stowarzyszenie MANKO zaprasza wszystkich przyszłych i młodych rodziców do świętowania Dnia Zdrowia Dziecka, organizowanego w ramach kampanii społecznej „Nie pal przy dziecku” już 5 listopada (sobota) 2011 r. w Galerii Kazimierz na ul. Podgórskiej 34 w Krakowie. Bezpłatne badania, porady medyczne, a także mnóstwo radości ze wspólnej zabawy. Gość specjalny - Jagna Marczułajtis-Walczak, polska snowboardzistka, już potwierdziła, że będzie! Teraz czekamy na Państwa!KAMPANIA SPOŁECZNA „NIE PAL PRZY DZIECKU” PEŁNĄ PARĄ!


Kampania społeczna powstała w odpowiedzi na ogromny problem palenia przy dzieciach, zarówno tych narodzonych, jak i przebywających w łonie matki. W ramach kampanii uruchomiono portal www.niepalprzydziecku.pl, na którym można znaleźć rzetelne informacje na temat szkodliwych efektów palenia w obecności dziecka, a także porady ekspertów. Organizatorzy przewidzieli cykl spotkań w szkołach rodzenia na terenie całej Małopolski oraz we współpracy ze specjalistami przygotowali broszurę informacyjną, będącą praktycznym zestawieniem wszelkich informacji na temat skutków palenia, a także miejsc, w których można uzyskać pomoc.


DZIEŃ ZDROWIA DZIECKA  DLA CAŁEJ RODZINY


Pani Jagna Marczułajtis-Walczak wielka duma polskiego snowboardu, a także młoda mama przybędzie osobiście na spotkanie z młodymi rodzicami.

Warto zabrać ze sobą najmłodszych członków rodziny, ponieważ to specjalnie dla nich Famiga przygotowała pokaz wielkich baniek mydlanych, który będzie się odbywać o każdej pełnej godzinie. Będzie można także pomalować twarz kolorami tęczy oraz nauczyć się jak stworzyć zwierzątka z baloników. Animatorzy z ośrodka Famiga przedstawią również rodzicom jak można twórczo spędzać czas z dziećmi  podczas zabaw w Wesołe ludki, czy Misiowe Spotkania. Dzieciaki będą mogły także pobawić się w małych artystów w kąciku  Lepi Łapek.


Szczególnie ważne dla młodych mam oraz kobiet w ciąży jest, aby utrzymać formę, do czego będą zachęcać instruktorzy z Joga Centrum. Natomiast przedstawiciele z Instytutu Świadomego Rodzicielstwa pokażą jak od najmłodszych lat rozwijać zdolności swoje i swojego dziecka, zapraszając najmłodszych do muzyczno-ruchowych zabaw z językiem angielskim, a przyszłe i młode mamy na chwilę relaksu podczas twórczych tańców z chustami. 

Ponadto będzie to także wyjątkowa okazja do skorzystania z bezpłatnego badania USG 3D, sprawdzenia swojej wydolności oddechowej, ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Otrzymane wyniki będzie można na miejscu skonsultować z lekarzem. Wszystko przygotowali dla Państwa specjaliści ze  Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK.

Fundacja Pro Vitalis, niosąca pomoc młodym kobietom samotnie wychowującym dziecko, nieletnim ciężarnym i kobietom w ciężkiej sytuacji materialnej, zapewni także porady psychologa, prawnika oraz położnej.

Natomiast Nicorette partner w walce z nałogiem zaprosi na badanie zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu do stoiska NICORETTE®.

Najmłodsi często boją się jednak wizyt u lekarza, dlatego pomagać w przełamaniu tego strachu będą organizatorzy akcji Szpital dla Misia, członkowie Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA.

Miłośnicy bycia na czasie z modą będą mogli nacieszyć oczy podczas pokazu mody dziecięcej i ciążowej z kolekcji jesień – zima 2011.

5 listopada 2011 Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34, godz. 12.00-19.00

Pełny program wydarzenia dostępny na: www.niepalprzydziecku.pl. Nikogo nie może zabraknąć!

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.

Komentarze do: DZIEŃ ZDROWIA DZIECKA Z GOŚCIEM SPECJALNYM - JAGNĄ MARCZUŁAJTIS-WALCZAK

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz