Szukaj

Zdrowe na wierzchu!

Burmistrz Nowego Jorku - Michael Bloomberg - podjął się misji zwalczania otyłości wśród mieszkańców metropolii. Przedstawił program „Shop Healthy” wzywający sklepy spożywcze i supermarkety do przeorganizowania ekspozycji towaru w taki sposób, aby zdrowa żywność znajdowała się w najwidoczniejszych miejscach oraz by „śmieciowe” jedzenie usunięto z wysokości oczu.Plan przedstawiono w środę i jak dotąd (w ramach działań pilotażowych) miasto poprosiło o włączenie się do akcji 170 sklepów spożywczych na Bronksie, która to okolica charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem otyłości.

Bowiem, aż 70% dorosłych w Fordham i West Farms zmaga się z tą chorobą.

Według Daily News, w realizację programu zaangażowało się 80 punktów sprzedaży.


Gustavo Rivera, demokrata i senator stanowy z Bronksu, zwrócił się do handlowców: „Ludziom kupującym u was każdego dnia możecie eksponować zdrowsze propozycje, nadal zarabiając, nadal zachowując spokój o powodzenie interesu, wystarczy tylko promować rozsądniejsze wybory”.

Plan wpisuje się w kontrowersyjne dążenie Bloomberga do zakazania sprzedaży słodzonych napojów w mieście. Wśród właścicieli lokalnych biznesów wzbudza to oburzenie oraz obawę o pogorszenie się stanu gospodarki.

Zaś sami nowojorczycy sądzą, iż burmistrz daleko wykracza poza swoje kompetencje.

Jego odpowiedź na te reakcje była nieżyczliwa. Któregoś z lipcowych dni powiedział: „Jeśli chcesz się zabić, proszę bardzo, masz do tego prawo. My tylko staramy się jakoś temu zapobiec”.

Komentarze do: Zdrowe na wierzchu!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz