Szukaj

Oto siedem okropieństw, które robią z nami dietetyczne napoje

Zagadka – jaki jest największe źródło kalorii w diecie Amerykanów? Biały chleb? Fast foody? Właściwa odpowiedź to: napoje gazowane. Przecięty Amerykanin pije ich około dwóch puszek dziennie. "Ale ja przecież piję dietetyczną colę? Nie ma kalorii ani cukru, to dobre dla tych którzy pilnują wagi, co nie?" - tak o sobie może powiedzieć wiele osób.Ale nie tak szybko. Zanim wypijesz ten karmelizowany napój, musisz wiedzieć jedno: picie takich napojów niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji - od problemów z nerkami do wzrostu obwodu pasa. Niestety, napoje tego typu są dziś bardziej popularne niż kiedyś.

Dzieci piją je dwukrotnie częściej niż 10 lat temu, tak podają badania American Journal of Clinical Nutrition. Wśród dorosłych spożycie wzrosło zaś o 25%.

Może świadomość siedmiu ubocznych skutków pomoże ci wyeliminować je z diety.

Problemy z nerkami

W przeciągu 11 lat naukowcy z Harvard Medical School przebadali trzy tysiące kobiet i odkryli, że pogorszenie stanu nerek pacjentek wzrosło dwukrotnie wraz z piciem napojów tego rodzaju.


Problemy z metabolizmem

Według badań University of Minnesota z 2008 roku, przeprowadzonych na ponad 10 tysiącach dorosłych, picie nawet jednej puszki dziennie napoju dietetycznego może zwiększyć o 34% pojawienie się takich symptomów jak wzrost poziomu cholesterolu, choroby serca, nadwaga.

Otyłość

Według tego, co odkryli badacze z University of Texas Health Study Center, picie napojów dietetycznych zwiększa ryzyko otyłości, a to wszystko przez sztuczne słodziki.

Okropny kac

Badania z Royal Adelaide Hospital w Australii głoszą, że drinki robione z napojów dietetycznych szybciej upijają, a to przez brak cukru. Alkohol wchłania się szybciej do organizmu bez tej swego rodzaju ,,bariery'', jaką stanowi cukier.

Uszkodzenia mózgu

Konserwanty, takie jak benzoesan sodu i potasu, mogą prowadzić do uszkodzenia komórek do tego stopnia, że przestają one pracować.

Uszkodzenia uzębienia

Napoje dietetyczne mają kwaśny odczyn i to również niestety szkodzi naszemu zdrowiu. Według University of Michigan, osoby pijące takie napoje mają większe problemy z uzębieniem, takie jak częstsze ubytki, szybszy rozkład szkliwa.

Problemy z płodnością

Puszki napojów tego rodzaju są pokryte substancją zwaną bisfenol A (BPA), która jest odpowiedzialna za wiele schorzeń, od chorób serca do problemów z płodnością.

Komentarze do: Oto siedem okropieństw, które robią z nami dietetyczne napoje

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz