Szukaj

Orzechy na wydłużenie życia?

Najnowsze badania opublikowane w New England Journal od Medicine pokazują, że ludzie codziennie spożywający orzechy, żyją znacznie dłużej niż ci, którzy ich nie jedzą.

Naukowcy z Dana – Farber Cancer Institute, Women's Hospital i z Harvard school of Public Health doszli do takiego wniosku na temat orzechów po przebadaniu około 120 tys. osób w wieku mniej więcej 30 lat. Poproszono badanych wówczas o odpowiedzenie na kilka pytań na temat ich stylu życia, diety i oczywiście spożywania orzechów. Okazało się, że osoby regularnie spożywające orzechy, niezależnie jakie, miały znacznie lepszy stan zdrowia niż osoby, które unikają tego pokarmu. Osoby należące to pierwszej grupy czyli tej ze zmniejszonym ryzykiem prowadziły także aktywny styl życia i bardzo zdrowo się odżywiały, co jak twierdza naukowcy, jest niezmierne ważne, gdyż same orzechy nam nie pomogą.

Co jeszcze pokazało badanie?

Okazało się również, że spożywanie orzechów (każdego rodzaju), zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2 i raka jelita grubego, oraz zmniejsza stężenie „złego” cholesterolu, jak również obniża uczucie stresu.

Komentarze do: Orzechy na wydłużenie życia?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz