Szukaj

Ocet jabłkowy - do czego może się przydać?

Nowe badanie szwedzkich naukowców, które skupiło się konkretnie nad działaniem ACV (ang. apple cider vinegar) na opróżnianie żołądka, ujawniło problemy z kontrolą glukozy w cukrzycy typu 1, ale też i jego skuteczność w redukowaniu poziomów glukozy i insuliny po posiłku u zdrowych ludzi.Naukowcy Joanna Hiebowicz, Gassan Darwiche i Ola Biorgell sugerują teraz, iż w obliczu nie dość rozstrzygających rezultatów potrzebne będą dodatkowe badania, aby lepiej zgłębić tę kwestię.

Do tej pory w wielu mediach pojawiły się wieści na temat licznych zdrowotnych zalet ACV, co udowodniały przeprowadzone badania.

Najnowsze szwedzkie prace oferują eksperymentalny dowód na to, że ACV zapewnia satysfakcjonując profil lipidowy zarówno u normalnych gryzoni, jak i u szczurów z cukrzycą.

Główna autorka prac, Anahita Mansouri, mówi: - Uważamy, że nasze odkrycia przyczynią się w najbliższej przyszłości do lepszej kontroli komplikacji wynikających z cukrzycy.

Ocet jabłkowy praktycznie popadł w zapomnienie, odkąd zaczęto masową produkcję zwykłego octu. Aczkolwiek naukowcy na nowo teraz zainteresowali się ACV, mając nadzieję, iż nasze babcie, które przez wieki korzystały z jego uzdrowicielskich właściwości, miały rację.


Warto nadmienić, że ojciec medycyny, czyli Hipokrates, stosował ocet jabłkowy jako eliksir, antybiotyk i środek antyseptyczny już 400 lat przed naszą erą. Przez lata jednak ACV był stosowany raczej w medycynie wiejskiej.

W occie jabłkowym możemy znaleźć: wapń, miedź, żelazo, magnez, siarkę, potas, krzem, fluor i fosfor. Niektórzy naukowcy utrzymują, że ACV zawiera też pewne witaminy.

Do czego może służyć ocet jabłkowy:

- pomaga w odchudzaniu i w przybieraniu na wadze;

- zwalcza brodawki, modzele i odciski;

- niszczy bakterie, pleśń i wirusy;

- oczyszcza komórki i narządy z toksycznych odpadów ciała;

- wzmacnia wrażliwość na insulinę i metabolizm;

- zwalcza infekcje;

- zwalcza osteoporozę;

- pomaga zablokować węglowodany;

- zapobiega zatruciom pokarmowym;

- wspomaga trawienie;

- redukuje poziomy cholesterolu;

- reguluje ciśnienie krwi;

- uśmierza bóle reumatyczne, chroniczne zmęczenie, bóle głowy, bóle gardła;

- przywraca witalność suchej i uszkodzonej skórze przez oparzenia słoneczne i w innych problemach skórnych.

Komentarze do: Ocet jabłkowy - do czego może się przydać?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz