Szukaj

Koszty otyłości: firmy w Stanach Zjednoczonych tracą całe miliardy na spadku produktywności, podaje Instytut Badawczy Gallupa

Konsekwencje narodowej epidemii otyłości są ogromne i wykraczają daleko poza zdrowie jednostki. Nadwaga oraz otyłość pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze godzin, wraz z innymi przewlekłymi chorobami, sprawiają, że Stany Zjednoczone tracą więcej niż 450 milionów dni pracy każdego roku, w porównaniu do zdrowych pracowników.


Co kosztuje generalnie całą gospodarkę aż 153 miliardy dolarów, z powodu spadku produktywności, jak podaje ostatnie badanie przeprowadzone przez Instytut Gallupa.

Rosnący poziom otyłości w Stanach Zjednoczonych

Ponad 85% pracowników jest otyłych, z nadwagą, albo jeszcze z chroniczym problemem zdrowotnym, jak stwierdza ankieta. A sprawy mogą się tylko pogorszyć, poniważ cały naród zmaga się z tym, co zostało opisane jako „dramatyczny wzrost” poziomu otyłości, przez centra CDC (Centers for Disease Control and Prevention, centra kontroli i prewencji chorób).

W ostatnim roku, około jedna trzecia Amerykanów była otyłych, według danych Centers for Disease Control and Prevention. W każdym stanie amerykańskim, co najmniej 20% obywateli było otyłych.

Jako dodatek do kosztów utraty produktywności, pracodawcy częściej płacą więcej za leczenie pracowników otyłych albo z nadwagą. Otyli pracownicy kosztują firmy w Stanach Zjednoczonych 42% więcej na polu wydatków medycznych, według Southeast Missourian. Ale, istnieją sposoby, dzięki którym firmy mogą zmniejszyć koszty. Za każdy jeden dolar, który firma inwestuje w programy zdrowotne, zarabia z powrotem od 3 do  6 dolarów, donosi jeszcze Southeast Missourian. 


Jak Stany Zjednoczone radzą sobie z otyłością?

Stany oraz lokalne rządy w całym kraju coraz bardziej koncentrują się na programach zdrowotnych jako na sposobie na obniżenie kosztów medycznych i kosztów spadku produktywności.

Gubernator stanu Michigan, Rick Snyder, zorganizował szczyt Obesity Prevention Summit w stolicy stanu, w zeszłym miesiącu. Eksperci oceniają, że jeśli poziom otyłości będzie dalej rósł w tym samym tempie, koszty wyniosą 12,5 miliarda dolarów na samo leczenie, w 2018 roku, w samym tylko stanie Michigan.

Hrabstwo Los Angeles z kolei zaczęło kampanię na początku października, którą nazwano RENEW LA, która ma na celu redukcję proporcji otyłych ludzi. Kampania ta ma edukować opinię publiczną na temat kosztów zdrowotnych, wiążących się z piciem słodzonych napojów. Otyłość i nadwaga pracowników kosztują hrabstwo Los Angeles 6 milionów dolarów rocznie z powodu spadku produktywności.

Niektóre lokalne programy, które mają na celu otyłość, nie są skuteczne. Rząd federalny odrzucił propozycję burmistrza Nowego Jorku, Micheala Bloomberga, złożoną w sierpniu, która dotyczyła zakazu kupowania napojów gazowanych albo innych słodkich napojów przez użytkowników kartek żywnościowych wydawanych przez miasto Nowy Jork, jak podaje New York Times.

A w Europie, tymczasem...

Aczkolwiek, Stany Zjednoczone nie są jedynym krajem na tym świecie, który zmaga się z rosnącymi kosztami otyłości oraz innymi przewlekłymi chorobami.

Albowiem, w Wielkiej Brytanii, na przykład, utrata produktywności z powodu otyłości pracowników oraz pracowników z innych chronicznymi chorobami, kosztuje brytyjską gospodarkę około 20 miliardów funtów rocznie, według brtyjskiego magazynu Practice Business.

Komentarze do: Koszty otyłości: firmy w Stanach Zjednoczonych tracą całe miliardy na spadku produktywności, podaje Instytut Badawczy Gallupa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz