Szukaj

Gorzki melon zapobiega rakowi trzustki

Rak trzustki to jeden z nowotworów najtrudniejszych do zdiagnozowania i wyleczenia. Prognozy dla pacjentów są ekstremalnie złe z tego powodu: każdego roku na rak trzustki umiera 50 000 kobiet i mężczyzn w USA. Trzustka jest odpowiedzialna za uwalnianie enzymów trawiennych i stymulację insuliny, która usuwa cukier z krwi do komórek.Rak trzustki jest coraz powszechniejszy, a liczba przypadków rośnie wraz z epidemią otyłości i cukrzycy.

Grupa naukowców amerykańskich z Colorado University Cancer Center w Denver opublikowała wyniki swojego badania w Carcinogenesis.

Udowodnili w nim, że sok z gorzkiego melona redukuje zdolność komórek raka trzustki do metabolizowania glukozy, tym samym odcinając im źródło energii i w ostateczności zabijając je.

Wcześniejsze badania wykazywały, że sok z gorzkiego melona zabija komórki raka piersi w hodowli laboratoryjnej. Teraz uczeni dopełniają te odkrycia, pokazując, że molekuła ta skutecznie działa także przeciwko komórkom raka trzustki.


Główny autor prac, dr Rajesh Agarwal mówi: - Posłużyliśmy się sokiem, który jest popularny w krajach azjatyckich. Wykazaliśmy, że wpływa na metabolizm glukozy i zabija komórki raka trzustki.

Naukowcy zainteresowali się sokiem z gorzkiego melona i rakiem trzustki, ponieważ wiadome jest, że diabetycy są wyjątkowo silnie zagrożeni tym nowotworem, a wcześniej wykazano, że sok z gorzkiego melona wpływa korzystnie na cukrzycę.

Amerykańscy badacze posłużyli się w swoim eksperymencie myszą laboratoryjną. Udowodnili, że sok reguluje wydzielanie insuliny przez komórki beta trzustki.

Analizy wykazały, że myszy karmione sokiem z gorzkiego melona były o 60% mniej zagrożone rozwojem raka trzustki niż gryzonie z grupy kontrolnej.

Dr Agarwal podsumowuje: - Gorzki melon może okazać się naturalną terapią przeciwko rakowi trzustki, pozwalając uniknąć stosowania toksycznych leków. To bardzo ekscytujące odkrycia.

W jaki sposób my sami możemy ustrzec się przed tym nowotworem? Pilnując zdrowej wagi i ograniczając spożycie cukru. Zażywanie suplementów z gorzkiego melona (500 mg/dzień) też jest dobrą opcją.

Komentarze do: Gorzki melon zapobiega rakowi trzustki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz