Szukaj

Dlaczego warto stosować dietę Acai?

Półki w księgarniach uginają się pod ciężarem poradników dotyczących diet. Dieta Atkinsa, Kwaśniewskiego, pod kolor oczu czy grupę krwi… Co chwila powstają nowe, ponoć lepsze i bardziej skuteczne. Wśród nich jest też dieta Acai. czy warto ją stosować?

Dlaczego warto stosować dietę Acai?

Wprost z amazońskiej dżungli


Oryginalna nazwa diety to Acai berry, oznaczająca jagody Acai.Te egzotyczne owoce rosną w sercu amazońskiej dżungli i przybierają fioletową, intensywną barwę. Co sprawia, iż są tak wyjątkowe? Przede wszystkim ich wnętrze! Jagody Acai bogate są w składniki odżywcze, przeciwutleniacze, aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe. Niektórzy twierdzą nawet, iż owoce te są jednym z najbogatszych źródeł przeciwutleniaczy na świecie. O ich skuteczności świadczą zwyczaje rdzennych mieszkańców amazońskiej dziczy, dla których jagody Acai już od setek lat stanowią podstawowy składnik codziennej diety.

Cenne jagody

Do spożycia nadaje się zaledwie 10% owocu Acai. Pozostałe 90% stanowi nasiono lub pestka. Najwięcej cennych składników znajduje się w miąższu oraz skórce jagody. Jak smakują? Podobno przypominają naszą dobrą znajomą, polską jagódkę w połączeniu z… czekoladą. Trudno się zatem dziwić, iż zalety Acai zostały docenione w wielu zakątkach świata.


Atrakcyjne wnętrze

Jagody Acai bogate są zwłaszcza w witaminy z grupy B, które biorą udział w procesach przemian węglowodanów i regulują pracę układu pokarmowego. Wpływają one także na prawidłową przemianę materii, co dla walczącej z dodatkowymi kilogramami osoby jest niezwykle istotną sprawą. Witamina C wzmacnia odporność, z kolei witamina E wspomaga odżywianie komórek.


Zawarte w jagodach nienasycone kwasy tłuszczowe (w tym słynny omega-3) regulują gospodarkę cholesterolową oraz podnoszą sprawność umysłu. Natomiast białka i ich pochodne stanowią podstawowy budulec naszego organizmu. Jest ono ważne zwłaszcza w przypadku wegetarian, którzy z powodu wyeliminowania z diety produktów mięsnych, narażeni są na jego niedobory.

Na piękną cerę

Niewiele mówiące nam nazwy – fitosterole, polifenyle i beta-sisterol – kryją się za niezwykle pożytecznymi dla urody substancjami. Wspomagają one funkcjonowanie układu krwionośnego, a także oddziałują na głębokie warstwy skóry. Dzięki temu cera jest gładka, promienna i odżywiona. Zadowolone powinno być też serce, które otrzymuje cenną porcję składników usprawniających jego działanie.
Natura przede wszystkim

Co wyróżnia jagody Acai wśród wielu innych środków na odchudzanie? Naturalność! Zażywając tabletki na bazie Acai czy pijąc soki sporządzone z ich miąższu mamy pewność, iż do minimum ograniczamy spożycie trującej chemii. 
Nie popadać w przesadę

Owszem, owoce Acai są bogate w składniki odżywcze i bardzo zdrowe. Nie należy jednak ślepo ufać reklamodawcom i wierzyć w zapewnienia o ich absolutnie cudownym działaniu odchudzającym. Nie ma takiego specyfiku, który obniżał by wagę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki! Acai redukuje co prawda apetyt oraz stymuluje metabolizm, ale bez odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń fizycznych nie ma co liczyć na cuda.

Komentarze do: Dlaczego warto stosować dietę Acai?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz