Szukaj

Dieta wysokobiałkowa i zamienniki posiłków kluczem do szczupłej sylwetki?

Nowe badania pokazują, że istnieje kilka rozwiązań dostępnych dla osób, którzy po przebytej diecie nie chcą wrócić do pierwotnej wagi. Jak się okazuje, leki przeciw otyłości, zamienniki posiłków i dieta wysokobiałkowa mogą pomóc rozwiązać ten problem i utrzymać wymarzoną wagę.

Niewątpliwie największym wyzwaniem każdego, kto próbuje schudnąć, jest utrzymanie odpowiedniej wagi tuż po procesie odchudzania. Ciało uruchamia wiele mechanizmów obronnych przed utratą wagi, tj. zwiększenie uczucia głodu czy zwolnienie tępa metabolizmu. Jednak jak przekonuje dr Erik Hemmingsson, istnieje kilka możliwych sposobów, pozwalających na kontrolowanie masy ciała zarówno w trakcie odchudzania jak i po.

Złoty środek na szczupłą sylwetkę

Naukowcy odkryli, że warto stosować zamienniki posiłków i dietę wysokobiałkową. Ważne jest również dobieranie produktów o niskim indeksie glikemicznym (GI). Jeśli chodzi o leki przeciw otyłości, to większość z nich została wycofana kilka lat temu, ze względu na powodowanie zbyt silnych skutków ubocznych. Warto więc po zakończonej diecie, stosować się do wyżej wymienionych zasad i cieszyć się zgrabną sylwetką.

Komentarze do: Dieta wysokobiałkowa i zamienniki posiłków kluczem do szczupłej sylwetki?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz