Szukaj

Czy utrata wagi czyni nas szczęśliwszymi?

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu w Londynie skutki utraty wagi na zdrowie psychicznie nie są do końca jasne.

W badaniach udział wzięło 1979 otyłych lub cierpiących na nadwagę Brytyjczyków. Były to przede wszystkim starsze osoby, białej rasy, ponieważ efekty utraty masy ciała mogą być różne, w różnych grupach wiekowych i etnicznych.

Okazało się, iż u osób, które straciły 5 lub więcej procent swojej pierwotnej wagi, zaobserwowano w ciągu czterech lat wyraźną poprawę fizycznego zdrowia. Jednocześnie osoby te dużo częściej skarżyły się na obniżony nastrój i złe samopoczucie psychiczne.

Po przeprowadzeniu odpowiednich obliczeń wyszło na jaw, że uczestnicy ci dużo częściej zgłaszali się z objawami depresji.

Jak przyznała główna autorka badania dr Sarah Jackson: - Nie chcemy nikogo zniechęcać do odchudzania. Bez wątpienia ma ono ogromne korzyści. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że utrata wagi nie zmieni od razu wszystkich aspektów naszego życia. Reklamy kreują nierealistyczne oczekiwania wobec odchudzania, a pacjenci powinni być przygotowani na wiele wyrzeczeń i wyzwań.

Komentarze do: Czy utrata wagi czyni nas szczęśliwszymi?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz