Szukaj

Sny pozwalają rozwiązywać zagadki

Faktem jest, że sny bardzo często wiążą się z wydarzeniami związanymi z minionym dniem. W trakcie snu, pojawiają się również elementy wydarzeń z minionych lat. Często jednak pojawiają się sny absuradalne, które po przebudzeniu wydają się nie mieć żadnego sensu.

Naukowcy uważają jednak, że sny mają większe znaczenie, niż mogłoby się to wydawać. To o czym śnimy dotyczy w wielu przypadkach naszych codziennych trosk i zmartwień, które powinny zostać rozwiązane. Naukowcy badali to zjawisko już znacznie wcześniej. Zygmunt Freud postulował, że czas snu jest bardzo często możliwością do zrobienia tego, czego nie udało się zrobić w ciągu dnia.

Teoria ta została potwierdzona w 2010 roku, przez psycholog Deirdre Barret pracującą w Harvardzie. Barret w swoich badaniach odkryła, że w czasie snu  jesteśmy w stanie rozwiązywać problemy nękające nas w ciągu dnia, a z którymi nie potrafiliśmy wtedy sobie poradzić. Wszystko spowodowane jest przez to, że w czasie snu łączymy wizualne aspekty snów często nakłaniających nas do myślenia poza normalnymi, racjonalnymi schematami co przydaje się w rozumowaniu złożonych problemów. Zdarza się jednak, że sny maja zupełnie inną przyczynę.

Grupa psychologów radzi również, żeby nie przejmować się problemami, które nie przenoszą się na jakość naszego zasypiania jak i samego snu. Uważają, że takie sprawy są zazwyczaj błahe i nie powinniśmy się nimi przejmować. W przypadku pojawiania się koszmarów, uważają, że problem może być bardzo trudny do rozwiązania, a koszmary świadczą o jego wpływie na nasz mózg.

Komentarze do: Sny pozwalają rozwiązywać zagadki

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz