Szukaj

Rozwój ciąży

Przez pierwszy miesiąc dziecko jest embrionem. Zaczynają się wykształcać narządy wewnętrzne oraz pępowina. Kobieta nie przybiera na wadze.

W ciągu drugiego miesiąca embrion staje się płodem. Wykształcają się kończyny górne wraz z palcami oraz kończyny dolne. Rozwija się mózg. Wykształcone już narządy wewnętrzne. Pojawiają się uszy i włosy. Kobieta może mieć mdłości, częstszą potrzebę oddawania moczu.

W trzecim miesiącu płód jest już dzieckiem waży ok. 30g ma ok. 9cm długości. Zaczyna się ruszać i widoczne są już narządu płciowe.Zaczynają rosnąć paznokcie. Kobieta może przytyć nieznacznie.

Czwarty miesiąc. Dziecko bardzo szybko rośnie. Waży ok 150g i mierzy ok.23 cm długości. Ciąża staje się widoczna, kobieta zaczyna tyć. Może wyczuć w dolnej partii brzucha delikatne ruchy dziecka.

W piątym miesiącu dziecko ma już ok. 30cm i wagę ok. 0,5 kg. Lekarz może słuchać bicia jego serca. Kobieta odczuwa wyraźnie ruchy. Sutki stają się większe i ciemniejsze.

Szósty miesiąc to czas gdy dziecko jest w pełni rozwinięte, jednak skóra jest prawie bez tkanki tłuszczowej. Waga może dojść nawet do 700g i długość ok 35cm. Kobieta regularnie odczuwa ruchy.

W trakcie siódmego miesiąca waga dziecka może dojść nawet do 2 kg i może już prawie osiągnąć 40cm. Matka zaczyna konkretniej przybierać na wadze.

W ósmym miesiącu oczy dziecka są otwarte i zaczyna przemieszczać się ku macicy.Kobieta najwięcej przybiera na wadze.

W dziewiątym miesiącu dziecko bardzo szybko przybiera na wadze i widocznie przesuwa się w dół.

Komentarze do: Rozwój ciąży (3)

karolinatomek17
karolinatomek17 06-05-2009 14:08

Płód

1

chcialabym sie zapytac jak szybko rosnie plód?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
ewelcia0007
ewelcia0007 17-08-2008 20:18

Za młoda?

1

chciała bym się dowiedzieć czy kobieta która zachodzi w ciążę w wieku 20 lat jest za młoda?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Claudynka
Claudynka 28-05-2008 15:48

zachwalam

1

bardzo fajny opis rozwoju ciazy. przyszlym matka napewno to pomaga i uspokaja:)... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze