Szukaj

Yasmin: szwajcarska firma ubezpieczeniowa składa skargę przeciwko firmie Bayer

Podziel się
Komentarze0

Największy ubezpieczyciel w Szwajcarii, firma CSS, wspiera młodą kobietę w jej skardze przeciwko laboratoriom Bayer, dotyczącej skutków ubocznych pigułki antykoncepcyjnej Yasmin. Już teraz niemiecki potentat musi sobie radzić z oskarżeniami we Francji odnośnie tabletek antykoncepcyjnych nowej generacji.Francuski rząd zdecydował właśnie, iż przestanie refundować koszty niektórych rodzajów tabletek poczynając od marca tego roku, po tym, jak kilka kobiet pozwało firmę z powodu działań niepożądanych tych produktów.

Firma CSS, która wspiera swoją klientkę w jej wojnie, domaga się od laboratoriów Bayer pokrycia kosztów leczenia kobiety. Dziewczyna miała ucierpieć z powodu zatorowości płucnej, która pozostawiła ją poważnie upośledzoną kilka tygodni po tym, jak przepisano jej lek.

Zobacz również:Koszty terapii wyniosły ok. 600 000 franków szwajcarskich (ponad 640 000 dolarów), według szwajcarskiej prasy.

Rzecznik laboratoriów odmówił komentarza, ale dodał, że pigułki z grupy Yasmin mają korzystny profil ryzyko-korzyść, w oparciu o dane naukowe. Poza tym, decyzja, które leki antykoncepcyjne pacjentka będzie zażywać, zależy od niej samej i jej lekarza.

Do tej pory firma Bayer zgodziła się wypłacić 750 mln dolarów 3 490 osobom w Stanach Zjednoczonych, gdzie pigułka Yasmin spowodowała u kobiet powstawanie skrzepów krwi. Na rozpatrzenie czeka jeszcze 3 800 podobnych spraw.

Władze zdrowotne USA dodały ostrzeżenie na ulotce do leku, które pokazuje, że Yasmin może podnosić ryzyko skrzepów krwi.

Komentarze do: Yasmin: szwajcarska firma ubezpieczeniowa składa skargę przeciwko firmie Bayer

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz