Szukaj

Światowy Tydzień Homeopatii

Podziel się
Komentarze0

W dniach 10-16 kwietnia 2012 w ponad 40 krajach na pięciu kontynentach obchodzony jest Światowy Tydzień Homeopatii pod hasłem „Homeopatia i bezpłodność”. Homeopatia jako jedna z dziedzin medycyny stale zyskuje nowych zwolenników tak wśród lekarzy jak i pacjentów i odgrywa ważną rolę w systemie ochrony zdrowia. Ponad 400 mln pacjentów na świecie, w tym ponad 100 milionów Europejczyków, stosuje leki homeopatyczne jako samodzielna terapię lub razem z lekami medycyny głównego nurtu w leczeniu i zapobieganiu wielu schorzeniom.
10 kwietnia, dzień urodzin twórcy homeopatii Samuela Hahnemanna, rozpoczyna coroczne obchody Światowego Tygodnia Homeopatii koordynowane przez Światową Organizację na rzecz Promocji Homeopatii (WHAO). W tym czasie w krajach zrzeszonych w WHAO prowadzone są działania edukacyjne przybliżające wiedzę o homeopatii w formie wykładów, konferencji oraz przekazów kierowanych do mediów. Tematem przewodnim jest zawsze wybrana jednostka chorobowa oraz możliwości jej leczenia z zastosowaniem terapii homeopatycznej. W tym roku lekarze homeopaci z całego świata będą informować opinię publiczną, jak leki homeopatyczne mogą pomóc w poprawie płodności u kobiet i mężczyzn.


Bezpłodność jest problemem dotykającym wiele osób Szacuje się, że problem niepłodności dotyka obecnie około 15 procent par w wieku reprodukcyjnym. Na ogół uważa się, że to kobieta ma trudności z zajściem w ciążę. Tymczasem problem ten dotyczy w równym stopniu kobiet i mężczyzn – przyczyny niepłodności występują u 35 procent kobiet i u 35 procent mężczyzn, w 10 procentach leżą po obu stronach, a w 20 procentach przypadków nie da się jednoznacznie określić powodu braku potomstwa.Pary, które przez dłuższy czas podejmują nieudane próby posiadania swojego dziecka, zwykle sięgają po wszelkie osiągnięcia nowoczesnej medycyny. Jednak zalecane terapie nie zawsze przynoszą rozwiązanie problemu. Brak pozytywnych rezultatów często długotrwałego leczenia niekorzystnie odbija się na ich psychice. Podejmowane próby zapłodnienia in vitro niosą ze sobą skutki uboczne zarówno fizyczne jak i psychiczne. Sytuacja taka może niekorzystnie wpływać na wzajemne relacje między niedoszłymi rodzicami i stanowić zagrożenie dla trwałości ich

związku. Toteż wiele osób szuka pomocy w medycynie komplementarnej, stale wzrasta także liczba konsultacji homeopatycznych – lekarz homeopata może bowiem zaoferować starającym się o swoje dziecko parom naturalne, efektywne rozwiązanie problemu niepłodności.


Homeopatia – nadzieja dla bezpłodnych par


Leczenie homeopatyczne przynosi efekty w pokonywaniu barier zarówno fizycznych jak i emocjonalnych /mentalnych, które negatywnie wpływają na płodność. Jest to możliwe dzięki indywidualnemu i holistycznemu podejściu do każdego pacjenta w rozwiązywaniu jego problemów zdrowotnych. Leczenie bezpłodnych par zaczyna się od odpowiedzi na pytanie, dlaczego para jest niezdolna do poczęcia dziecka i co temu towarzyszy. I poznając te problemy, homeopata może przepisać leki, które wspierają organizm w radzeniu sobie ze stresem, efektami ubocznymi innych stosowanych kuracji i z niepokojem, który często tej sytuacji towarzyszy. Pary, które decydują się na leczenie homeopatyczne powinny być informowane, że mają więcej szans na powodzenie terapii, jeśli temu leczeniu poddadzą się wspólnie.

Leczenie niepłodności jest zwykle kosztowne i w wielu krajach stanowi znaczne obciążenie dla publicznego systemu ochrony zdrowia, a przeznaczone na ten cel środki nie zawsze przynoszą pozytywne rezultaty. Warto zatem wiedzieć, że leczenie lekami homeopatycznymi stanowi ułamek kosztów ponoszonych na poprawę płodności pacjentów ‐ przy wysokiej jego skuteczności, potwierdzonej w badaniach klinicznych.

Komentarze do: Światowy Tydzień Homeopatii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz