Szukaj

Stany Zjednoczone: kobieta urodziła ponad 6-kilogramowego noworodka

Podziel się
Komentarze0

W Kalifornii Południowej, w Stanach Zjednoczonych, lekarze przestrzegali pewną ciężarną kobietę, iż prawdopodobnie urodzi ona dużego noworodka płci męskiej, ale nikt tak naprawdę nawet nie przypuszczał, jak wielkiego.Chłopiec, Jayden Sigler, waży 14 funtów i 14 uncji, czyli ponad sześć kilogramów. Na świat przyszedł przez cesarkie cięcie, jak donosi North County Times.

Kobieta, Cynthia Sigler stwierdziła, że jej początkową reakcją było: „O mój Boże, jak on się tam mieści?”.

Lekarze najpierw oceniali, że płód ważył około 9 funtów (około 4 kilogramów), a potem nagle liczba ta skoczyła do 11 funtów (ponad pięć kilogramów), na samym początku marca. Można powiedzieć więc, że kobieta była częściowo przygotowana na to, co ją czeka, choć jednak rzeczywistość przekroczyła wszelkie oczekiwania.


Doktor Jerald White, położnik z medycznego centrum Tri-City Medical Center mówi, że ten noworodek był największym z ponad 20 000, którym pomógł przyjść na świat odkąd zaczął swoją praktykę w 1961 roku.

Specjalista wyjaśnia jeszcze, że cesarskie cięcie w przypadku tak ogromnego płodu jest o wiele większym wyzwaniem niż normalnie, ale tak naprawdę nie było to trudne i nikomu nie sprawiło to problemu.

Sama najbardziej zainteresowana, czyli Cynthia Sigler mówi, że jej własna rodzina na początku jej nie uwierzyła: kuzynkę przekonała, że nie jest to żart, dopiero wtedy, kiedy pokazała jej zdjęcie noworodka na wadze.

Jego waga urodzeniowa jest bowiem dwa razy większa niż waga jego siostry, która teraz ma dwa lata – ona ważyła niewiele ponad trzy kliogramy.

Cynthia Sigler martwi się teraz, że musi wymienić wszystkie ubrania, które kupiła dla noworodka o mniejszych rozmiarach. Jak na razie, władze szpitala nie są w stanie określić, czy ten noworodek jest faktycznie największym, jaki przyszedł na świat w centrum Tri-City Medical Center, ani też w samym hrabstwie San Diego.

Komentarze do: Stany Zjednoczone: kobieta urodziła ponad 6-kilogramowego noworodka

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz