Szukaj

Stałe zażywanie doustnych środków antykoncepcyjnych pomaga szybciej uśmierzyć ból

Podziel się
Komentarze0

Stała doustna antykoncepcja – zamiast tradycyjnie przepisywanej do każdego cyklu – przyczynia się do szybszego łagodzenia bólu w przypadku umiarkowanych i ciężkich skurczów menstruacyjnych, jak stwierdzają naukowcy z Penn State College of Medicine.Bóle menstruacyjne wynikają z anormalnych skurczów mięśni macicy, powodują zwiększanie wrażliwości ból oraz powodują wzrost ciśnienia w regionie miednicy. Często towarzyszą im wymioty, mdłości, biegunki, bóle głowy oraz zmęczenie.

Około 50% - 90% kobiet cierpi z tego powodu. Bóle te naprawdę mogą przeszkadzać w pracy, w szkole, w aktywności sportowej, mówi profesor Richard Legro, ginekolog i położnik.

Wcześniejsze badania pokazały, że bóle menstruacyjne powodują utratę 600 mln godzin pracy oraz 2 miliardów dolarów rocznie.


Uczestniczki w omawianym badaniu cierpiały z powodu niewyjaśnionego bólu menstruacyjnego – nie był on związany z wcześniejszą operacją, cystami na jajniku, endometriozą, czy też innymi chorobami miednicy albo jelita grubego.

Wyniki prac ukazały się w przglądzie naukowym Obestretics and Gynecology.

Dr Legro wyjaśnia: doustna antykoncepcja często jest przepisywana w celu leczenia tych dolegliwości, ponieważ ograniczenie menstruacji względnie silnie redukuje te skurcze. Aczkolwiek, chcieliśmy przekonać się, czy faktycznie jest wymierna różnica między cykliczną i stałą doustną antykoncepcją jako metodami leczenia.

Stała metoda polega na 28 dniach aktywnej antykoncepcji, bez przerwy na menstruacje. Cykliczna metoda naśladuje naturalny cykl kobiety – 21 dni zażywania środków, a następnie 7-dniowa przerwa, w której dochodzi do krwawienia.

Komentarze do: Stałe zażywanie doustnych środków antykoncepcyjnych pomaga szybciej uśmierzyć ból

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz