Szukaj

Nordic walking - sposób na zdrowie

Nordic Walking, czyli marsz z wykorzystaniem specjalnych kijków, zyskuje w Polsce coraz większą popularność. W Łodzi osoby uprawiające tę dyscyplinę najczęściej można spotkać na ścieżkach w Łagiewnikach, Arturówku, czy w Parku im. Klepacza. Nordic Walking przeznaczony jest dla każdego, bez względu na wiek, kondycję fizyczną, czy wagę jako sposób na zdrowie i świetną zabawę.Nordic Walking został wymyślony przez grupę fińskich lekarzy i wybitnych sportowców. Dyscyplina ta przypomina narciarstwo biegowe połączone z chodem sportowym i jest stosunkowo łatwa do opanowania. Można ją uprawiać o każdej porze roku, zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach.

Obecnie nordic walking przeżywa w Polsce dynamiczny rozwój. Z pewnością dlatego, że jest jedną z najbardziej dostępnych form rekreacji ruchowej i mogą ją uprawiać osoby w każdym wieku. Ma także inne zalety. Wykorzystanie kijków w chodzie uruchamia aż 90% naszego systemu mięśniowego, nie powoduje przeciążenia stawów i kręgosłupa, wzmacnia siłę ramion, rozluźnia napięcie mięśni ramion i szyi, co jest szczególnie istotne dla osób pracujących wiele godzin w pozycji siedzącej. Ponadto pozwala spalić więcej kalorii niż zwykły marsz czy jogging, obniża cholesterol i jest bezpieczną formą ruchu również dla osób po urazach i kontuzjach - wymienia doktor Marek Krochmalski, Prezes łódzkiej Kliniki Medical Magnus, która jest głównym sponsorem I Mistrzostw Polski w Nordic Walking. Odbędą się one w najbliższy weekend w pierwszej stolicy Polski - Gnieźnie. To doskonała inicjatywa, którą zdecydowaliśmy się wesprzeć bez wahania. Dyscyplina ta ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję ruchową, a impreza tej rangi dodatkowo wprowadza element rywalizacji wśród uczestników - dodaje.


Łodzianie zainteresowani dołączeniem do grona uczestników imprezy mogą zarejestrować się na stronie internetowej Polskiej Federacji Nordic Walking, jednego z organizatorów imprezy. Udziału w zawodach mogą spróbować zarówno osoby, które regularnie uprawiają ten sport, jak i wszyscy, którzy chcieliby sprawdzić stan swojej kondycji i zapoznać się bliżej z nowoczesną dyscypliną , jaką niewątpliwie jest nordic walking.


Dodatkowych informacji udziela Marcelina Zięciak z biura prasowego Medical Magnus - m.zieciak@telmagroup.pl, 042 -678 55 29

 • Medical Magnus to nowoczesne, wielospecjalistyczne centrum medyczne. Powstało
  w 1987 r., jako jedna z pierwszych prywatnych placówek w Łodzi.


 • Klinika specjalizuje się w ortopedii, rehabilitacji i traumatologii sportowej.

 • W centrum działa Oddział Szpitalny i ambulatorium Chirurgii Ortopedyczno - Urazowej,
  w których wykonywane są zabiegi z zakresu artroskopii stawów, operacje uszkodzeń narządu ruchu oraz operacje naprawcze i korekcyjne. W Klinice jest również wykonywana protezoplastyka kolan i bioder.


 • Medical Magnus oferuje pełną gamę zabiegów z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii i masażu.

 • Kadra medyczna Medical Magnus ma wieloletnie doświadczenie w leczeniu i rehabilitacji sportowców.

 • Placówka jest wyposażona w światowej klasy sprzęt medyczny i rehabilitacyjny.

 • W Medical Magnus po raz pierwszy w Polsce zastosowano nowatorską metodę leczenia przeciążonych stawów kolanowych oraz oderwanego przyczepu mięśnia dwugłowego ramienia przy pomocy własnych komórek macierzystych pacjenta.

 • Medical Magnus mieści się przy ul. Kopernika 38 w Łodzi. Placówka jest otwarta w godzinach: 8.00 - 20.00

Komentarze do: Nordic walking - sposób na zdrowie (1)

marusia
marusia 08-09-2009 23:14

nordic walking

1

A czy czasem I MP w nordic walkingu nie były w Zielonej Górze? http://www.twojaeuropa.pl/734/nordic-walking-pierwsze-otwarte-mistrzostwa-polski... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze