Szukaj

Konwój rowerowy zmotywuje Polaków do działania

Na rowerach pokonają ponad 2000 kilometrów w ciągu 44 dni. Jest ich sześcioro, ale po drodze mają przyłączać się do nich kolejni uczestnicy. Cel? Zamiana niemożliwego w możliwe. Ogólnopolski Konwój Rowerowy „Wstań i Jedź” chce miotać precyzyjnie wymierzone kopniaki motywacyjne.


Pomysłodawca akcji, Łukasz Krasoń, choruje na postępującą dystrofię mięśniową. Od siódmego roku życia porusza się na wózku. Jak sam przyznaje, bardzo długo szukał odpowiedzi na to, dlaczego go to spotkało. Pewnego dnia po prostu uznał, że to nie ma znaczenia, że jego życie to coś więcej niż walka ze swoim słabościami.

- Udało mi się odnaleźć swoją drogę w życiu i jest nią pomoc innym ludziom w pokonywaniu ich słabości – mówi Łukasz – A przy tym chcę żeby ta walka nie była katorgą, tylko dobrą zabawą. Stąd pomysł na zorganizowanie Ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego „Wstań i Jedź”.

Łukasz nie jest w stanie korzystać z normalnego roweru, ani z handbike’a, dlatego podróż odbędzie w skonstruowanym specjalnie dla niego ,,GoWerze'' – połączeniu roweru i gondoli. W trakcie całej trasy towarzyszyć mu i wspierać go będzie pięć osób, w tym jego żona Gosia. Ekipa liczy na to, że w trakcie pokonywania kolejnych odcinków przyłączać będą się do nich inni. Do Konwoju Rowerowego może dołączyć każdy, kto zdecyduje się pokonać wspólnie z nim jakiś odcinek.


„Wstań i Jedź” w ciągu 44 dni ma pokonać trasę liczącą 2204 kilometry – miejscem startu i mety jest Wrocław. Po drodze zatrzyma się między innymi w Opolu, Katowicach, Krakowie, Rzeszowie, Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku i Szczecinie. W sumie – w 14 miastach. W każdym z nich odbędą się spotkania motywacyjne - Opowieści Inspirującej Treści.


- Podczas OIT będziemy opowiadać o tym, dlaczego tak ważne jest określenie tego, kim się jest i wyznaczenie sobie celów –
tłumaczy Łukasz Krasoń - Będziemy mówić  o strachu i stereotypach, które blokują nas w naszej drodze na szczyt. O upadku i sposobach wyjścia z niego. Cel jest jeden – pokazanie, że to co wydaje się być niemożliwe, tak naprawdę jest jak najbardziej osiągalne. Widać to choćby po naszym przykładzie.

Spotkania OIT będą bezpłatne, a w czasie ich trwania będą zbierane datki. Zgromadzone w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na zakup rowerów zaprojektowanych na wzór pojazdu Łukasza. Dzięki nim osoby, które nie mogą korzystać z normalnych jednośladów, mają odzyskać radość z rowerowej przejażdżki.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 czerwca we Wrocławiu.  Dzień później, 9 czerwca, „Wstań i Jedź” startuje spod Iglicy wrocławskiej Hali Stulecia. Wyjazd planowany jest na godzinę 8:00. Wszystkie informacje o trasie Konwoju, datach spotkań motywacyjnych i planowanych przystankach znaleźć można na stronie www.wstanijedz.pl.

Harmonogram przejazdu Ogólnopolskiego Konwoju Rowerowego „Wstań i Jedź”:

8.06 – Wrocław, start – godzina 8:00
10.06 – Opole
12.06 – Częstochowa
14.06 – Katowice
16.06 – Kraków
20.06 – Rzeszów
23.06 – Lublin
28.06 – Warszawa
1.07 – Łódź
4.07 – Toruń
6.07 – Bydgoszcz
9.07 – Gdańsk
14.07 – Szczecin
18.07 – Poznań
21.07 – Wrocław, meta

Szczegółowe dane dotyczące trasy przejazdu Konwoju Rowerowego znajdują się na stronie http://wstanijedz.pl/trasa/

Zapraszamy także na nasz profil - https://www.facebook.com/WstaniJedz?fref=ts

Komentarze do: Konwój rowerowy zmotywuje Polaków do działania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz