Szukaj

Zdrowo jemy – nie tyjemy! Dzień otwarty w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika

Podziel się
Komentarze0

Bezpłatne porady z zakresu kardiologii, endokrynologii, gastroenterologii oraz rehabilitacji - to niektóre usługi, z których można będzie skorzystać podczas dnia otwartego organizowanego w sobotę 4 czerwca br. w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika w Krakowie.


Tegoroczne spotkanie przebiega pod hasłem: ZDROWO JEMY – NIE TYJEMY! Przy muzyce, w atmosferze zabawy i przy udziale klaunów, dzieci poznają zasady zdrowego trybu życia, oraz będą mogły wziąć udział w całej gamie konkursów i gier. Od godz. 10.00 do 16 w sobotę 4 czerwca będą na chętnych czekali lekarze specjaliści, którzy na co dzień pracują w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika. W tym dniu będą przyjmowali małych pacjentów bez skierowania. Będzie można skorzystać z konsultacji endokrynologicznej obejmującej m.in.:  

- pomiary masy ciała i wzrostu
- pomiary obwodu pasa i bioder
- obliczanie i ocena wskaźnika BMI i WHR
- wskazanie należnej masy ciała na podstawie siatek centylowych            
- ocena wielkości tarczycy
- badanie poziomu glukozy w surowicy krwi za pomocą testów paskowych


Konsultacja kardiologiczna dostępna przez cały czas trwania Dnia Otwartego, ukierunkowana będzie na wykluczenie nadciśnienia tętniczego, obejmująca pomiary tętna i ciśnienia tętniczego krwi. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza te z problemem otyłości, będą mogły uzyskać indywidualne porady dietetyczne uwzględniające problem nadwagi i otyłości. Do dyspozycji będą również psychologowie, rehabilitanci oraz gastroenterolog – ten ostatni wyjątkowo, jedynie przez godzinę od 12.30 do 13.30.

Dodatkową atrakcją, obok zabaw z udziałem aktorów  Studia Małych Form Teatralnych Yapa, terapeutów z Fundacji Dr Clown oraz warsztatów origami będzie możliwość obejrzenia nowoczesnej Pracowni Tomografii Komputerowej, która funkcjonuje w szpitalu od lutego 2011 roku i została przekazana w darze od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy całe rodziny, a zwłaszcza dzieci z problemem otyłości! Sobota, 4 czerwca w godzinach od 10.00 do 16.00 na terenie WSSDz św. Ludwika przy ul. Strzeleckiej 2 w Krakowie.

O szpitalu


Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie od ponad 130 lat promuje zdrowie dzieci i młodzieży poprzez szeroki wachlarz wysokiej jakości świadczeń specjalistycznych, profilaktycznych, diagnostycznych i leczniczych, realizowanych przez wysoko wykwalifikowany zespół lekarsko-pielęgniarski. Rocznie udziela się tu 50 tysięcy świadczeń. WSSDz im. św. Ludwika jest jedynym na terenie miasta Krakowa poza Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Prokocimiu, wielospecjalistycznym szpitalem dziecięcym.

Komentarze do: Zdrowo jemy – nie tyjemy! Dzień otwarty w Szpitalu Dziecięcym św. Ludwika

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz