Szukaj

Zaangażowanie w miejscu pracy jest związane ze zdrowszym stylem życia

Podziel się
Komentarze0

Jak zaangażowany jesteś w swoją pracę? Jeżeli twoja odpowiedź to "bardzo", prawdopodobnie jesteś również mocno zaangażowany w sprawy swojego zdrowia - sugerują nowe badania. Wyniki badań naukowców z Instytut Gallupa pokazują związek między zaangażowaniem w miejscu pracy i prowadzeniem zdrowszego trybu życia, w szczególności regularnymi ćwiczeniami i zdrową dietą."Możliwe, że pracownicy, którzy nie prowadzą zdrowego stylu życia, częściej chorują, co zmniejsza ich szanse na zaangażowanie w pracę, lub też osoby mało zaangażowane w pracę rzadziej dbają o aktywność zdrowotną, być może z powodu braku czasu lub depresyjnego spojrzenia na życie" - stwierdzili naukowcy z Instytutu Gallupa w zaprezentowanym raporcie.

"Niezależnie od tego, ponieważ zaangażowani pracownicy częściej dbają o zdrowy styl życia, miejsca pracy, które zachęcają do działania i zwiększają zaangażowanie, mogą przynieść korzyść zdrowiu pracownika - co daje zysk długoterminowy, w postaci obniżenia kosztów poniesionych na ochronę zdrowia, oraz krótkoterminowy - w postaci zwiększenia sił i produktywności pracowników" - napisali badacze.


Naukowcy zdefiniowali zaangażowanie w pracy jako entuzjazm i zainteresowanie wykonywanymi zadaniami, również o zabarwieniu emocjonalnym.

Spośród 353 563 amerykańskich dorosłych wziętych pod uwagę w badaniu, naukowcy określili 24 611 jako "zaangażowanych" w swoją pracę oraz 14 881 jako "aktywnie zaangażowanych".

Autory raportu stwierdzili, że 59% spośród tych, którzy określili się jako zaangażowanych w pracę, uznało, że przez cały poprzedni dzień odżywiali się zdrowo. Wśród silnie niezaangażowanych odsetek ten wyniósł 53%.

54% wśród zaangażowanych ćwiczyło fizycznie przez przynajmniej pół godziny trzy razy w tygodniu, natomiast wśród niezaanagażowanych - 45%.

Wreszcie 47% wśród zaangażowanych jadło pięć razy owoce i warzywa przez przynajmniej pięć dni w tygodniu, zaś wśród niezaangażowanych - tylko 41%.

W zeszłym roku badania zaprezentowane w Population Health Management pokazały związek między niezdrowym odżywianiem a 66-procentowym ryzykiem obniżenia produktywności w miejscu pracy, jak również między powstrzymywaniem się od ćwiczeń fizycznych i 50-procentowym ryzykiem spadku produktywności.red. Justyna Dykas

Komentarze do: Zaangażowanie w miejscu pracy jest związane ze zdrowszym stylem życia

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz