Szukaj

Wyniki raportu "Portret polskiego palacza"

Podziel się
Komentarze0

Badania „Portret polskiego palacza” – nadal mało skutecznie walczymy z nałogiem. Rusza akcja społeczna „Rzuć palenie w 25 dni”.


Aż 41% palących Polaków próbowało rzucić palenie papierosów od 2 do 5 razy w życiu, jednak tylko co piąty uzależniony od nikotyny szukał porady u lekarza. Jedna trzecia osób w walce z nałogiem wytrwała zaledwie kilka dni. Takie są wnioski z najnowszych badań opinii publicznej „Portret polskiego palacza”, przeprowadzonych na zlecenie Sopharma Warszawa. Firma jest inicjatorem akcji społecznej „Rzuć palenie w 25 dni”, której celem jest szerzenie wiedzy nt. skutecznego i szybkiego rzucania palenia. 

Aby rzucanie nie stało się nowym nałogiem

Badania „Portret polskiego palacza” pokazują również inną ciekawą zależność – prawie co piąty ankietowany (19%) w trakcie walki z nałogiem stosował pastylki, plastry nikotynowe i inne środki dostępne bez recepty.

Istnieje szansa na zwiększenie liczby osób, których walka z nałogiem zakończy się sukcesem. Do segmentu leków OTC, czyli dostępnych bez recepty, dołączył lek tabex® – środek pochodzenia naturalnego, który skutecznie wspiera walkę z uzależnieniem od nikotyny. Znany Polakom od dziesięcioleci, do niedawna był lekiem wydawanym jedynie z przepisu lekarza. Lata doświadczeń, przeprowadzone badania kliniczne, a przede wszystkim historie zadowolonych pacjentów potwierdzają jego skuteczność w walce z nałogiem.


To jedyny preparat zawierający cytyzynę – substancję czynną o mechanizmie działania podobnym jest do nikotyny. Cytyzyna stopniowo wypiera nikotynę z organizmu, nie powodując uzależnienia. Osoby zmagające się z nałogiem stosując lek tabex® mają 3 razy większą szansę na skuteczne rzucenie palenia1.Warto sięgać po skuteczną pomoc

Wyniki raportu wskazują, że 48% Polaków próbowało zerwać z nałogiem jedynie poprzez ograniczanie palenia. Ponad połowa badanych (57%) w ogóle nie szukała pomocy.

- Ponieważ co trzeci Polak zmaga się z problemem rzucania palenia, zdecydowaliśmy się zainicjować akcję „Rzuć palenie w 25 dni”. Chcemy pokazać, że na rynku istnieją środki skutecznie wspierające rzucanie palenia i że można tego dokonać w krótkim czasie. Lek tabex® jest już dostępny bez recepty, co ułatwi pacjentom walkę z nałogiem nikotynowym. Teraz mają oni alternatywę dla NTZ (nikotynowej terapii zastępczej) - lek tabex®, który nie zawiera nikotyny i nie uzależnia – mówi Iwona Choromańska, Sales & Marketing Manager Sopharma Warszawa.

Ważną częścią projektu jest uruchomienie dedykowanego portalu internetowego www.rzucpaleniew25dni.pl. Osoby rzucające palenie znajdą tam m.in. informacje na temat leku tabex® oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Bardzo ważnym jej elementem jest lista prawie 200 poradni antynikotynowych, w których lekarze chętnie udzielają fachowej porady osobom walczącym z nałogiem.

Za pośrednictwem strony możliwy jest również interaktywny kontakt ze specjalistą. Na portalu działa także forum, na którym można zapoznać się prawdziwymi historiami na temat walki z nałogiem nikotynowym. Działania edukacyjne prowadzone są również na Facebooku na profilu „Rzuć palenie w 25 dni”, który jest codziennie aktualizowaną bazą przydatnych informacji, a także umożliwia wymianę opinii i dyskusję.

Komentarze do: Wyniki raportu "Portret polskiego palacza"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz