Szukaj

Współczesne oblicze autyzmu

Podziel się
Komentarze0

W sobotę, 28 maja w Poznaniu odbędzie się konferencja pod nazwą „Współczesne oblicze autyzmu – diagnoza, leczenie, terapia”. Podczas wykładów i warsztatów uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, czym jest autyzm, jak wcześnie można rozpoznać to zaburzenie u dziecka a także jakie skuteczne metody leczenia i terapii dostępne są w Polsce i na świecie.


Głównym celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych metod diagnostyki autyzmu i terapii stosowanych obecnie na świecie. Podczas jej trwania Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej – organizator konferencji – chce nie tylko edukować, ale również zwrócić uwagę społeczeństwa na problem niewiedzy i niezrozumienia, z jakim spotykają się na co dzień osoby dotknięte autyzmem oraz ich rodziny. Zaburzenia za spektrum autyzmu wymagają wczesnej i wysoce specjalistycznej diagnozy, co w wielu, zwłaszcza mniejszych miejscowościach, jeszcze wciąż jest praktycznie nieosiągalne. Diagnoza, jeśli zostanie właściwie postawiona, stanowi dopiero początek niezwykle żmudnej i kosztownej rehabilitacji.

Metody terapii, ich dostępność oraz skuteczność dla poszczególnych dzieci będzie jednym z głównych tematów konferencji. Specjaliści zaprezentują również, coraz popularniejszy w Polsce, sposób leczenia poprzez dietę i suplementacje. Autyzm i zaburzenia z jego spektrum rozpoznaje się wśród dzieci, według niektórych opracowań aż jeden raz na 110 urodzeń.

Mimo, iż autyzm jest jednym z najczęściej spotykanych upośledzeń rozwojowych, to większość społeczeństwa, w tym również wielu pracowników służby zdrowia, świata nauki, nauczycieli czy opiekunów nadal nie rozumie czym jest to zaburzenie, jak oddziaływuje na osoby nim dotknięte i jakich specyficznych rozwiązań terapeutycznych, edukacyjnych i społecznych wymaga – mówi dr Justyna Leszka, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Pedagogiki Specjalnej WSEIiI. Konferencje i seminaria, które przedstawiają najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie, są niezmiernie potrzebne. Fundacja Uni – Terra, założyciel WSEIiI, w odpowiedzi na społeczne zapotrzebowanie otworzyła również pierwsze w regionie studia podyplomowe przygotowujące do pracy z dziećmi autystycznymi.


Konferencja „Współczesne oblicze autyzmu – diagnoza, leczenie, terapia” adresowana jest zarówno do nauczycieli, terapeutów, lekarzy, pracowników fundacji i stowarzyszeń, jak i do rodziców, którzy na co dzień zmagają się z autyzmem swojego dziecka. Odbędzie się ona w Hotelu Polonez w Poznaniu przy Alei Niepodległości 36 od godziny 9.00. Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie internetowej Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej www.wseiii.pl

Dodatkowe informacje

Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej została utworzona na mocy decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i posiada wpis do rejestru uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych pod numerem 204. Założycielem Uczelni jest Fundacja Uni – Terra, która powstała w 1999 roku i obrała sobie za cel propagowanie idei integracji osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

WSEIiI oferuje studia na czterech kierunkach: pedagogika specjalna (9 specjalności - m.in. oligofrenopedagogika, logopedia z kinezjologią edukacyjną i resocjalizacja z socjoterapią), etnologia (5 specjalności - antropologia kulturowa, antropologia polityczna, komunikacja międzykulturowa w biznesie, turystyka międzynarodowa, etnologia specjalność nauczycielska), archeologia (5 specjalności - archeologia pradziejowa, archeologia turystyczna, zarządzanie w archeologii, archeologia specjalność nauczycielska, prahistoria północno-wschodniej Afryki) oraz dietetyka (3 specjalności - dietetyka kliniczna, dietetyka w odnowie biologicznej, dietetyka w sporcie). Uczelnia prowadzi również studia podyplomowe.

Komentarze do: Współczesne oblicze autyzmu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz