Szukaj

Wapń wapniowi nierówny

Podziel się
Komentarze0

Na rynku pojawił się właśnie nowy suplement diety - wapń z mleka firmy Immunotec Research. Choć na półkach dostępnych jest wiele preparatów wapnia, nie wszystkie działają tak samo skutecznie. Jakie są najczęstsze kryteria przy wyborze suplementu wapnia? Zapewne data przydatności oraz ilość wapnia i witaminy D. Tymczasem powinniśmy zwrócić uwagę, z czego produkowany jest dany wapń.Jeśli wapń, to tylko z mleka

Jedną z najpopularniejszych form wapnia oferowanych przez apteki jest węglan wapnia lub cytrynian wapnia. Tymczasem jak dowiedli naukowcy z Purdue University, wapń z mleka i jego przetworów jest zdrowszy dla kości (badanie opisane w "Journal of Bone and Mineral Research"). Trzysta szczurów podzielono na 2 grupy. Pierwsza była karmiona chudym mlekiem w proszku, a druga - węglanem wapnia. Po 10 tygodniach zbadano kości gryzoni pod kątem siły, gęstości, długości i masy. Wszystkie parametry były o 8 procent wyższe u zwierząt karmionych mlekiem niż u karmionych węglanem wapnia. Ponadto szczury wychowywane na mleku miały lepsze wyniki badań kości nawet później, gdy obu grupom podawano połowę dziennego zapotrzebowania na wapń.

Kompleks mineralny zbliżony do układu w kościach

Firma GSH Polska, importer suplementów firmy Immunotec, wprowadza na polski rynek WAPŃ Z MLEKA Z WITAMINĄ D3 I MAGNEZEM. Mleko jest podstawowym i pierwszym naturalnym źródłem wapnia. Wapń Immunotec jest bardziej kompleksem mineralnym niż suplementem diety. Zawiera magnez, witaminę D3, fosfor, potas, żelazo, cynk i miedź - minerały połączone ze sobą tak, aby odzwierciedlić ich układ w kościach.

Kość

Wapń z mleka firmy Immunotec

Cytrynian wapnia

Wapń

25%

24%

21%

Fosforan

38%

40%

0%

Magnez

0,37%

1,4%

0%

Potas

0,7%

0,8%

0%

Cynk

0,005%

0,003%

0%

Miedź

0,0005%

0,0004%

0%
Co ważne wapń firmy Immunotec może być przyjmowany o dowolnej porze dnia, a nie tylko podczas posiłku. Badania pokazują także, że wapń z mleka pomocny jest przy odchudzaniu.

Opakowanie zawiera 60 tabletek. Więcej informacji na www.gshpolska.pl


Komentarze do: Wapń wapniowi nierówny

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz