Szukaj

W skrócie: glukometr do zainstalowania na iPhonie

Podziel się
Komentarze0

Glukometr bezprzewodowy, czyli aparat służący do pomiaru glikemii, kompatybilny z iPhonem, został zaanonsowany na końcówkę miesiąca. Pobrać, zainstalować, odczytać: instrukcja wydaje się prosta. A dane są wysyłane do lekarza.Narzędzie to może znacząco zmienić życie diabetyków. Zaanonsowano jego pojawienie się w Wall Street Journal w zeszłym tygodniu, a przedstawione zostało na pokazie w Las Vegas, w Stanach Zjednoczonych, Consumer Electronic Show.

Glukometr Telcare, bo tak się nazywa, został opracowany specjalnie tak, aby był kompatybilny z telefonem Apple. I jest to pierwsze urządzenie tego rodzaju, które przekazuje bezustannie dane do iPhona.

Jak to działa?


Pacjent kłuje się przy pomocy glukometru, a następnie wprowadza aparat do telefonu. Aplikacja oblicza poziom cukru krążącego we krwi i natychmiastowo wysyła te informacje do prywatnej bazy danych on line, do której jedynie osoby upoważnione mają dostęp.

Następnie, pacjent otrzymuje informację zwrotną, natychmiastowo, w przypadku problemu. Dodatkowo, telefon pozwala skontaktować się z lekarzami.

W ten sposób, ludzie chorzy na cukrzycę mają możliwość obserwowania w czasie rzeczywistym rozwoju poziomu glikemii u siebie, a także dostają bardzo szybko wskazówki zwrotne, w momencie kiedy poziom glikemii zbyt wysoko się podnosi.

Albo też, kiedy wręcz przeciwnie – dochodzi od hipoglikemii w przypadku przedawkowania w momencie wstrzyknięcia insuliny. Telcare pozwala uniknąć takiej sytuacji. Dlatego też dobrą nowiną jest to, że urządzenie to powinno trafić do sprzedaży już pod koniec tego miesiąca.

Komentarze do: W skrócie: glukometr do zainstalowania na iPhonie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz