Szukaj

Umiarkowane picie alkoholu w czasie ciąży nie jest zabronione

Podziel się
Komentarze0

Według duńskich uczonych, z psychicznego punktu widzenia, płód nie ucierpi z powodu umiarkowanego picia alkoholu przez kobietę w czasie ciąży. Badanie zostało przeprowadzone wśród pięciolatków. Dzieci, których matka piła do ośmiu napojów alkoholowych na tydzień w trakcie ciąży, nie różniły się poziomem IQ od rówieśników, których matki nie piły w trakcie ciąży.Jednakże, osiem napojów okazało się maksymalnym progiem. Dziewięć lub więcej drinków tygodniowo wiązało się z ryzykiem wystapienia problemów ze skupieniem uwagi u dzieci.

Najbardziej konserwatywna rada pozostaje taka sama: "Powstrzymywać się od picia alkoholu w trakcie ciąży".

Jednakże małe ilości nie będą stanowić problemu - przynajmniej tak twierdzą naukowcy.


Dalsze badania mają sprawdzić, czy pojawiają się jakieś problemy u starszych dzieci, tzn. czy w trakcie ich całego rozwoju pojawią się jakiekolwiek zaburzenia psychiczne.

Naukowcy przeprowadzili serię eksperymentów z udziałem 1628 kobiet duńskich, których średnia wieku wynosiła 30 lat.

W badaniach oceniano skutki spożywania alkoholu w czasie ciąży na poziom IQ, zdolność koncentracji, planowania, organizacji, umiejętności i samokontroli dzieci, kiedy te osiągnęły wiek pięciu lat.

Rezultat był prosty. Niskie (od jednego do pięciu drinków tygodniowo) oraz umiarkowane (od pięciu do ośmiu drinków tygodniowo) spożywanie alkoholu w trakcie ciąży nie miało istotnego wpływu na rozwój nerwowy dzieci.

Komentarze do: Umiarkowane picie alkoholu w czasie ciąży nie jest zabronione

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz