Szukaj

Ucho: leczenie perforacji błony bębenkowej zrewidowane i poprawione

Podziel się
Komentarze0

Oto mała rewolucja, którą należy przewidzieć w leczeniu przedziurawienia błony bębenkowej w uchu. Chodzi tutaj o innowacyjną technikę chirurgiczną, opracowaną przez lekarzy z uniwersyteckiego centrum szpitalnego (CHU) Stainte-Justine w Kanadzie, w Montrealu.Technika ta pozwala leczyć perforację błony bębenkowej w ciągu zaledwie dwudziestu minut w operacji klinicznej zewnętrznej.

Jak uważa doktor Issam Saliba, otolaryngolog i chirurg, wystarczy zaledwie dwadzieścia minut zewnętrznej operacji, aby przeprowadzić tego typu zabieg.

Nowa technika pozwala więc na:

- poważną redukcję kosztów leczenia;

- znaczące skrócenie listy oczekujących na operację.

Nowa metoda HAFGM


Operacja chirurgiczna została nazwana HAFGM, co jest skrótem od Hyaluronic Acid Fat Graft Myringoplasty. Jest ona realizowana przy pomocy wizji mikroskopowej, przechodzącej przez przewód słuchowy w uchu.

Przedziurawiona błona bębenkowa generalnie jest odbudowywana kompletnie po okresie dwóch miesięcy. Operacja pozwala również zapobiec powtarzającym się zapaleniom ucha.

Aktualnie, z tradycyjnymi technikami, które są stosowane w Kanadzie, pacjent musi zapisywać się na listę oczekujących. Czas oczekiwania może wynieść czasami nawet jeden rok (jeśli nie półtora roku) zanim dana osoba będzie mogła być zoperowana.

Szczegółowo prace te zostały przedstawione w przeglądzie naukowym Archives of Otolaryngology – Head and Neck Surgery. Także w tym przeglądzie zostały one zaprezentowane jako światowa premiera tego rodzaju operacji chirurgicznej.

Komentarze do: Ucho: leczenie perforacji błony bębenkowej zrewidowane i poprawione

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz