Szukaj

Trzydzieści sześć procent Francuzów regularnie ucieka się do homeopatii

Podziel się
Komentarze0

Sondaż przeprowadzony przez instytut IPSOS nie pozostawia złudzeń. Francuzi lubią homeopatię. Ankieta ta została zrealizowana na zlecenie francuskiej grupy Boiron i ujawnia, że blisko 40% Francuzów używa od czasu do czasu albo bardzo regularnie lekarstw homeopatycznych.


Podczas gdy obywatele Francji są bardzo dobrze znani ze swojego wielkiego zamiłowania do konsumpcji leków, oto przed nami bardzo interesujący sondaż z instytutu IPSOS.

Jak z niego wynika, homeopatia ma być bardzo ważną dziedziną medycyny w życiu Francuzów. A bardziej dokładnie, ankieta ta została przeprowadzona na reprezentatywnej grupie 1 005 osób. I, jak się okazało, 36% Francuzów używa bardzo często (czyli, „od czasu do czasu” albo „bardzo regularnie”) medykamentów homeopatycznych.

Dla porównania dodajmy, że w 2004 roku, do pomocy tych leków uciekało się aż o 15% mniej obywateli francuskich. Bardzo regularni użytkownicy leków homeopatycznych prezentują 16% tego wyniku. W porówaniu, w 2004 roku, "bardzo regularnych" użytkowników leków homeopatycznych było zaledwie 5%.


Co więcej, 77% respondentów zadeklarowało, iż „całkowicie” albo „raczej” ufa homeopatii. Identyczny poziom zaufania dotyczy również leków przeciwbólowych i jest nawet wyższy niż poziom zaufania przyznawany antybiotykom i lekom przeciwdepresyjnym (68%).

Dodatkowo, 66% zapytanych osób ujawnia, iż przynajmniej raz w życiu uciekło się do pomocy leków homeopatycznych. Pośród nich, 56% określa się jako „aktualni użytkownicy” medykamentów homeopatycznych. Kolejne porównanie, w 2004 roku, „aktualnych użytkowników” leków homeopatycznych było o 17 punktów procentowych mniej.

Wiarygodność leków homeopatycznych jest coraz bardziej uznawana, stwierdza dyrektorka instytutu IPSOS Sante, pani Laila Idtaleb. A jednak, w dalszym ciągu we Francji utrzymuje się wiele kontrowersji odnośnie homeopatii, mimo że skuteczność tych leków została udowodniona, nawet na zwierzętach.

W samej Francji, praktykuje 5000 specjalistów od homeopatii.

Komentarze do: Trzydzieści sześć procent Francuzów regularnie ucieka się do homeopatii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz