Szukaj

Telefony komórkowe i rak: 71% uczestników nie podejmuje żadnych środków ostrożności

Podziel się
Komentarze0

Według sonadżu Obea/InfraForces, który ukazał się ostatnio w Santé Magazine, 71% użytkowników telefonów komórkowych nie podejmuje żadnych szczególnych środków ostrożności, kiedy posługują się swoimi aparatami.Jeśli więc posługiwanie się telefonem komórkowym zostało ostatnio sklasyfikowane jako możliwie kancerogenne przez Światową Organizację Zdrowia, to jednakże użytkownicy tych aparatów nie wydają się niepokoić.

Ostatni sondaż przeprowadzony przez Obea/InfraForces wskazuje w rzeczywistości, że 71% spośród nich nie podejmuje żadnych wyjątkowych środków ostrożności.

Ankieta zrealizowane telefonicznie na 1 008 osobach w wieku ponad 18 lat i mieszkających na terytorium francuskim na kontynencie, ujawnia z całą oczywistością zwyczaje użytkowników.

Według rezultatów, 11% z przepytywanych osób mówi, iż woli SMS-y, 10% użytkowników używa aparatów Hands-free, 6% unika noszenia telefonu przy sobie, a 2% unika telefonowania, kiedy sieć ma problemy.


Sondaż ujawnia zresztą prawdziwy uwielbienie Francuzów dla posługiwania się telefonami komórkowymi. W rzeczywistości, 85% Francusów potwierdza, iż ma telefon komórkowy. Trzy czwarte deklaruje, iż telefonem posługuje się co najmniej dwie godziny na miesiąc, a 37% mniej niż jedną godzinę na miesiąc. Z kolei, 16% obywateli Francji oznajmia, iż telefonem posługuje się od 2 godzin do 4 godzina miesięcznie, 5% od 4 godzin do 6 godzin, a 6% ponad 6 godzin miesięcznie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia, używanie telefonu komórkowego może sprzyjać pojawieniu się glejaka, czyli nowotworu mózgu. Aby zapobiec temu ryzyku, Światowa Organizacja Zdrowia zaleca użytkownikom, aby zredukowali swój kontakt z falami emitowanymi przez aparaty, wybierając raczej wysyłanie SMS-ów albo używając aparatów Hands-free do telefonowania.

Jednakże, ostatnie zrealizowane badania nad nastolatkami i dziećmi poddało w wątpliwość potencjał kancerogenny telefonów komórkowych, sugerując, że te wcale nie sprzyjają pojawnianiu się nowotworów mózgu.

Komentarze do: Telefony komórkowe i rak: 71% uczestników nie podejmuje żadnych środków ostrożności

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz