Szukaj

Szokujące badania: marihuana zmniejszy przestępczość?

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z Uniwersytetu w Teksasie twierdzą, że zalegalizowanie marihuany medycznej znacznie zmniejszy przestępczość. Z zalegalizowaniem narkotyku badacze łączą zmniejszenie liczby morderstw, nadużyć i przestępstw.

Marihuana zmniejsza przestępczość?

Uważamy, że legalizacja medycznej marihuany nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego – mówią naukowcy. Uczeni wyciągnęli wnioski podczas badania The Effect of Medical Marijuana Laws on Crime: Evidence from State Panel Data, 1990-2006, w którym przeanalizowano dane FBI dotyczących przestępstw w 11 stanach, gdzie medyczna marihuana została zalegalizowana.

Fakty nie kłamią

Analiza wykresów przygotowanych przez FBI potwierdza brak negatywnego wpływu marihuany na wskaźnik przestępstw. - W niektórych obszarach, jak morderstwa i napaście, zauważyliśmy spadek przestępstw po legalizacji marihuany – zaznaczali badacze. Wykresy uwzględniały wszystkie czynniki socjodemograficzne. Pod lupą znalazły się Alaska, Kalifornia, Colorado, Hawaje, Maine, Montana, Nevada, Oregon, Rhode Island, Vermont i Washington, gdzie medyczna marihuana już od dawna jest legalna.

Co to może oznaczać?

Badania jasno wykazały, że marihuana medyczna nie wpływa na zwiększenie się liczby przestępstw w danym stanie. Ten eksperyment jest kontrargumentem dla osób, które twierdzą, że zalegalizowany narkotyk może szkodzić dobru publicznemu.

Komentarze do: Szokujące badania: marihuana zmniejszy przestępczość?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz