Szukaj

Sześć nowych przypadków MERS na Środkowym Wchodzie

Podziel się
Komentarze0

Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej donoszą o 6 nowych przypadkach infekcji wywołanej przez wirusa MERS (ang. Middle East Respiratory Syndrome), czyli nowego koronawirusa, wykrytego w ubiegłym roku.Dane WHO mówią o zarażonych czterech kobietach i dwóch mężczyznach, w wieku od 26 do 42 lat. Dwa z nowych przypadków odnotowano w regionach Abu Dhabi. Objawy infekcji są łagodne.

Do tej pory odnotowano 88 przypadków infekcji wywołanej przez MERS, czyli kuzyna niesławnego SARS. Wirus dotarł także do Europy (Francja, Wielka Brytania, Włochy i Niemcy) oraz do Afryki (Tunezja). W wyniku infekcji zmarło już 45 osób.


Pięć z 6 nowych przypadków to osoby pracujące w służbach zdrowia. Szósty pacjent to mężczyzna, który miał bliski kontakt z zarażoną osobą.

Arabia Saudyjska oczekuje w październiku na miliony pielgrzymów, którzy odwiedzają rok w rok jedno ze świętych miast muzułmańskich – Mekkę.

Władze państwowe znacząco obniżyły liczbę wydawanych wiz, powołując się na troskę o bezpieczeństwo pielgrzymów.

WHO informuje, że porady dotyczące podróżowania w rejony świata, gdzie odnotowano MERS, zostaną zredagowane w nadchodzących dniach.

WHO nawołuje też pracowników służb zdrowia na całym świecie, aby zachowali czujność odnośnie wszelkich ostrych infekcji oddechowych i starannie badali wszystkich powracających ze Środowego Wschodu, u których stwierdza się taką infekcję.

Komentarze do: Sześć nowych przypadków MERS na Środkowym Wchodzie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz