Szukaj

Sport i właściwa dieta pomagają w zapobieganiu depresji

Podziel się
Komentarze0

Odpowiednia dieta i sport sprawia, że nie tylko nasz organizm lepiej funkcjonuje ale także nasz umysł jest bardziej sprawny. Nie bez przyczyny mówi się, że sport to zdrowie dlatego jeżeli chcemy uchronić się przed depresją powinniśmy zbilansować naszą dietę i regularnie uprawiać wysiłek fizyczny.

Sport i właściwa dieta pomagają w zapobieganiu depresji


Dieta


Dieta powinna nie tylko być zróżnicowana i bogata w owoce oraz warzywa, ale także pełna składników odżywczych które wzbogacą nasz organizm.

Magnez


Odpowiednia ilość magnezu w organizmie powoduje, że hamowane jest wydzielanie ''hormonów stresu''. Dwie kostki gorzkiej czekolady, pieczywo pełnoziarniste, woda mineralna z zawartością magnezu czy banany to produkty bogate w magnez, które powinny znaleźć się w Twoim jadłospisie.

Ryby

Ryby mają bogatą zawartość kwasów Omega 3, które ułatwiają walkę z depresją. Udowodniono, że osoby które spożywają 3 razy w tygodniu ryby chorują 4 razy rzadziej na depresję niż Ci którzy tego nie robią. Żeby ryby zachowały swój dobroczynny wpływ należy unikać przygotowania ich w bardzo wysokiej temperaturze, gdyż niszczy ona dobroczynne działanie kwasów.


Witamina B


Witamina B bardzo dobrze wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, ma wpływ na pracę mięśni a także przemianę materii. Źródłem witaminy B jest mleko, rośliny strączkowe, ciemne pieczywo a także podroby.

Sport


Bardzo często zaczynamy uprawiać sport kiedy pragniemy utrzymać naszą sylwetkę w dobrym stanie i zapewnić jej piękny wygląd. Chociaż sport to faktycznie dobry sposób na utrzymanie ciała w formie, dobrze jest po niego sięgać także po to by nasz umysł czuł się dobrze. Osoby, które cierpią na zmienność czy zaburzenia nastrojów w sporcie mogą odnaleźć remedium na własne dolegliwości.

Oczywiście kiedy depresja jest w zaostrzonym stadium nie należy zmuszać chorego do wysiłku, gdyż wtedy najczęściej nie ma on ochoty nawet na wstanie z łóżka, a co dopiero sport. Z taką propozycją należy poczekać do momentu, aż stan zdrowia się ustabilizuje.

Ilość dyscyplin sportowych jest naprawdę imponująca dlatego bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze czy slacklining (chodzenie po linie na niskiej wysokośći) to świetny sposób na spędzanie czasu. Wysiłek fizyczny jest wskazany dla osób w każdym wieku, bez względu na płeć i początkową sprawność ruchową.

Wysiłek fizyczny powoduje, że w naszym ciele uwalniają się endorfiny które są odpowiedzialne za uczucie szczęścia dzięki czemu nasz organizm i umysł lepiej funkcjonuje.

Komentarze do: Sport i właściwa dieta pomagają w zapobieganiu depresji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz