Szukaj

Siedemnaście procent osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych pije za dużo

Podziel się
Komentarze0

Około 17% dorosłych Amerykanów, czyli 38 000 000 ludzi (cała Polska), przyznaje się, iż uprawia tak zwany binge drinking, jak stwierdza nowy raport, opublikowany przez amerykańskie centra kontroli i prewncji chorób (Centers for Disease Control and Prevention), oparty na danych zebranych w czasie ankiety w 2010 roku. Raport ten został opublikowany w dokumencie wydawanym przez centra CDC, Morbidity and Mortality Weekly Report (MMWR).Binge drinking jest zdefiniowane jako konsumpcja czterech i więcej drinków dla kobiety oraz pięć i więcej drinków dla mężczyzny, przy jednej okazji. Ludzie pijący w ten sposób przyznali się średnio do czterech takich epizodów w miesiącu, a każdy z nich polegał na wypiciu ośmiu drinków najwięcej.

Największą grupą binge drinkers są ludzie młodzi, a pośród nich około 28% to młodzież w wieku od 18 lat do 24 lat. Mężczyźni dwa razy częściej niż kobiety przyznają się do binge drinking. Badanie z 2009 roku wykazało, że około 15% dorosłych Amerykanów pije w ten sposób. Ten pozorny wzrost proporcji prawdopodobnie wynika z tego, iż naukowcy przepytali większą ilość ludzi z telefonami komórkowymi.

Binge drinkers ryzykują wieloma problemami zdrowotnymi, włączając w to choroby wątroby, niektóre nowotwory, choroby serca, choroby przenoszone drogą płciową, a także niechcianymi ciążami, ponieważ częściej podejmują ryzykowne zachowania seksualne (seks bez zabezpieczenia). Dodatkowo, rośnie również ryzyko wypadku samochodowego oraz gwałtownych zachowań.

Binge drinkig powoduje wielką liczbę problemów zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych, a aktualny raport potwierdza, że problem ten jest naprawdę powszechny, powiedział doktor Thomas R. Frieden, dyrektor Centers for Disease Control and Prevention. Musimy pracować razem, aby podjąć skuteczne działania ograniczające binge drinking na łonie narodu, stanu, a także społeczności.


Który stan pije najwięcej?

Binge drinking i po prostu nadmierne picie powodują w Stanach Zjednoczonych ponad 80 000 zgonów rocznie, co sprawia, że są one trzecią przyczyną śmierci, której można zresztą zapobiec, donosi raport Centers for Disease Control and Prevention. Dodatkowo, alkohol był odpowiedzialny za ponad 220 miliardów dolarów kosztów ekonomicznych w 2006 roku.

W nowym raporcie, centra CDC przeanalizowały dane pochodzące z ankiety telefonicznej, przeprowadzonej w 2010 roku, na temat konsumpcji alkoholu. Badanie objęło około 458 000 osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych, którzy mówili o swoich zwyczajach picia alkoholu w ciągu ostatnich 30 lat. Mimo że procent ludzi donoszących o binge drinking był większy pośród młodych osób, to jednakże pojawili się również binge drinkers w wieku 65 lat i więcej, którzy najczęściej pili największe ilości alkoholu. Ten przedział wiekowy przyznał się do średnio pięciu – sześciu takich epizodów w ciągu miesiąca.


Stan, z największym procentem ludzi, którzy przyznają się do binge drinking, to Wisconsin – 25,6%. Ludzie w tym stanie również konsumowali największe ilości alkoholu w bieżącej sesji picia – 9 drinków. Częstość binge drinking z kolei była najmniejsza w New Jersey (3,6 razy na miesiąc), a największa w Kentucky (około 6 razy miesięcznie). Stan Utah i stan Wirginia Zachodnia mają najmniejszy procent ludzi donoszących o binge drinking – 10,9%.

Badacze odnotowali również, że właściwe liczby dotyczące bing drinking mogą być większe, ponieważ ludzie mają generalnie tendencję do nie mówienia prawdy odnośnie swojego picia.

Rozwiązania

Strategie, które proponują eksperci, aby ograniczyć te praktyki, zawierają między innymi ograniczenie liczby sprzedawców alkoholu w danej strefie, pociąganie do odpowiedzialności sprzedawców alkoholu za szkody związane ze sprzedażą tych trunków nieletnim, a także podniesienie ceny na te produkty.

Zwracanie uwagi na binge drinkig u dorosłych jest bardzo ważne, ponieważ ich zachowanie wpływa na zachowanie nastolatków i dzieci. Binge drinking na łonie populacji dorosłej ma wielki wpływ na zdrowie publiczne, a także wpływa na zachowania nieletnich, pokazując im zły przykład, mówi pani Pamela S. Hyde z Substance Abuse and Mental Health Services Administration. Potrzebujemy redukcji binge drinking na łonie dorosłej populacji, aby zapobiec natychmiastowym i długoterminowym skutkom dla zdrowia tych dorosłych oraz młodzieży, dodaje jeszcze specjalistka.

Komentarze do: Siedemnaście procent osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych pije za dużo

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz