Szukaj

„Sexting” może wiązać się z innymi zachowaniami seksualnymi

Podziel się
Komentarze0

„Sexting” (połączenie angielskich sex i texting) oznacza przesyłanie drogą elektroniczną treści o charakterze seksualnym, takich jak zdjęcia czy wiadomości. Badacze z University of Texas Medical Branch postanowili sprawdzić jaki to zjawisko ma wpływ na zachowania seksualne nastolatków. Wyniki ich badań zostały opublikowane w internetowym wydaniu Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine.Przed rozpoczęciem właściwych badań naukowcy postanowili sprawdzić jak dobrze zbadane jest zjawisko sextingu wśród młodzieży. Okazało się, że ani lekarze, ani rodzice czy nauczyciele nie posiadają wystarczających informacji o samym zjawisku jak i o jego wpływie na zachowanie młodzieży.

Doktorowi Jeff R. Temple wraz z kolegami udało się zbadać rozpowszechnienie i naturę sextingu, jak również to jaki ma on wpływ na zachowania seksualne.

W badaniu udział wzięło 948 uczniów w wieku od 14 do 19 lat. Mieli oni za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące randkowania, seksu i sextingu.


To, czy dotyczyło ich to ostatnie zjawisko, zostało ocenione za pomocą czterech pytań: czy kiedykolwiek wysyłali komuś smsem lub emailem swoje nagie zdjęcia, czy prosili kogoś o takie fotografie oraz czy byli o nie kiedykolwiek proszeni, a jeśli tak to jak zareagowali.

„Więcej niż 1 na 4 nastolatków wysyłał swoje nagie zdjęcia drogą elektroniczną, około połowa była proszona o takie zdjęcie, a 1/3 prosiła o nie. Chłopcy częściej byli pytającymi, a dziewczyny pytanymi” – zauważają autorzy.

Wyniki badań sugerują, że zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, którzy uprawiają sexting, są bardziej skłonni do rozpoczęcia współżycia seksualnego niż ci, którzy tego nie robią.

Autorzy zauważają, że znając powszechność zjawiska sextingu i jego związek z zachowaniami seksualnymi młodzieży, opiekunowie mogą zwrócić uwagę na to czy ich podopieczni wysyłają wiadomości z podtekstem seksualnym.

Może to sugerować czy dana osoba ma szanse wkrótce rozpocząć współżycie i odpowiednio szybko oraz właściwie zareagować, aby uniknąć ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży.


Komentarze do: „Sexting” może wiązać się z innymi zachowaniami seksualnymi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz