Szukaj

Rzuć palenie podczas 34. Maratonu Warszawskiego

Podziel się
Komentarze0

W najbliższy weekend, 29 i 30 września, organizatorzy kampanii społecznej „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma” zagoszczą na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas 34. Maratonu Warszawskiego.


Kampania, zainicjowana w 2011 r. przez Komisję Europejską, zachęca do rzuceniu palenia, koncentrując się na korzyściach wynikających z życia bez tytoniu, a nie na negatywnym wpływie palenia na zdrowie.

Kampania społeczno-edukacyjna „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma” promuje korzyści wynikające z życia bez tytoniu, takie jak lepsze zdrowie, lepsze relacje społeczne oraz większe oszczędności.

29 i 30 września (sobota i niedziela), odwiedzający stoisko Eks-palaczy będą mogli otrzymać materiały informacyjne oraz dowiedzieć się o programie iCoach, czyli 5-etapowej bezpłatnej platformie internetowej, która jest osobistym trenerem i przewodnikiem w walce z nałogiem. Korzysta już z niej ok. 220 000 Europejczyków, w tym 17 000 Polaków, którzy postanowili rzucić palenie.

Narzędzie iCoach określa poziom uzależnienia od tytoniu, zapamiętuje wprowadzane przez użytkownika dane o przyczynach nałogu, sytuacjach w jakich zwykle sięga po papierosa, a następnie drogą mailową dostarcza zestawy ćwiczeń, testy, porady i wskazówki motywujące do rzucenia nałogu. Sukces iCoach to 40% użytkowników, którym udało się rzucić palenie po zaledwie trzech miesiącach korzystania z programu.


John Dalli, Komisarz Europejski ds. Zdrowia i Polityki Konsumenckiej, powiedział - Sam rzuciłem palenie kilka lat temu i wiem jakie to jest trudne. Komisja Europejska ma na swoim koncie wiele sukcesów w zwiększaniu świadomości na temat palenia i zapewnianiu skutecznych środków walki z nałogiem w UE. Jak dotąd, kampania „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma” pomogła już setkom tysięcy kobiet i mężczyzn w rzucaniu palenia.

Powszechnie wiadomo, że palenie papierosów może prowadzić do wielu śmiertelnych chorób.

-W Polsce ok. 90% zachorowań na raka płuca i POChP (przewlekłą obturacyjną chorobę płuc) jest bezpośrednio związanych z paleniem papierosów – informuje dr n. med. Małgorzata Czajkowska – Malinowska, rzecznik prasowy Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. - Palacze są w pełni świadomi zagrożeń zdrowotnych związanych z ich nałogiem, ale to często nie jest wystarczającą motywacją, aby rzucić palenie. Mam nadzieję, że kampania Komisji Europejskiej „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma” pomoże palaczom zerwać z nałogiem. Z chwilą kiedy palacz staje się „Eks-Palaczem”, nie tylko znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na groźne choroby, ale też otwierają się przed nim szersze perspektywy korzystania z życia – może wreszcie w pełni realizować swoje plany, pasje i nic, a zwłaszcza nałóg, nie jest w stanie go zatrzymać!

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.exsmokers.eu oraz w serwisie społecznościowym Facebook.

Komentarze do: Rzuć palenie podczas 34. Maratonu Warszawskiego

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz