Szukaj

Rekordowa liczba infekcji spowodowanych hantawirusem w Niemczech

Podziel się
Komentarze0

W 2012 roku, w Niemczech odnotowano 2 842 przypadków infekcji wywołanych przez hantawirusa. Jest to największa liczba przypadków tej choroby, jaką kiedykolwiek odnotowano w ciągu jednego roku w tym kraju. Bieżące wydanie Deutsches Arzteblatt International przedstawia główne fakty na temat tej choroby.Autorem artykułu jest Detlev Kruger i jego współpracownicy.

Regularnie co 2 – 3 lata, Puumala virus (z rodziny hantawirusów), przenoszony przez nornicę rudą, wywołuje duże epidemie choroby, która jest endemiczna dla wschodnich i południowo-wschodnich Niemczech.

Na północy i na zachodzie kraju infekcje hantawirusowe są powodowane przez wirusa Dobrava-Belgrad, który jest przenoszony przez mysz polną.


Objawy zarażenia hantawirusem często pojawiają się w wielu fazach. Pierwszą oznaką infekcji może być wysoka gorączka, której nie można wyjaśnić w inny sposób. Po gorączce może nadejść szok, niewydolność nerek, niewydolność płuc – wszystko zależy od ciężkości choroby.

Dlatego lekarze powinni rozważać możliwość infekcji hantawirusowej, kiedy mają do czynienia z pacjentem żyjącym w strefie wysokiego ryzyka i objawiającym gorączkę o nieznanej przyczynie lub niewydolność nerek o nieznanej przyczynie.

Kiedy pojawi się podejrzenie infekcji hantawirusowej, lekarze stosują specjalne techniki w celu precyzyjnej oceny diagnostycznej.

Komentarze do: Rekordowa liczba infekcji spowodowanych hantawirusem w Niemczech

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz