Szukaj

Rak skóry: dwie nowe mutacje odkryte

Podziel się
Komentarze1

Naukowcy właśnie opublikowali nowe badanie, w którym opisują odkrycie dwóch mutacji genetycznych, które razem pojawiają się w 71% przypadkach czerniaka złośliwego, czyli wyjątkowo zabójczego raka skóry. Jest to bardzo ważne odkrycie, ponieważ zachorowalność na czerniaka złośliwego u osób poniżej 40 roku życia rośnie w sposób wręcz spektakularny od 40 lat.Badanie ukazało się w przeglądzie naukowym Science.

Naukowcy piszą: nawet jeśli wielka liczba mutacji obecna w nowotworach została zidentyfikowana w przeciągu ostatnich dziesięcioleci, to wszystkie te mutacje jednak znajdowały się w innych regionach, czyli w genach odpowiedzialnych za produkcję protein.

Ale dwie nowe mutacje nie dotyczą bezpośrednio genów, natomiast zostały znalezione w części genomu, która geny kontroluje.


Jest to więc pierwszy raz w historii, kiedy naukowcy odkrywają mutacje związane z rakiem w tym szerokim regionie DNA komórek nowotworowych, nazywanym także „istotą czarną genomu”, co odwołuje się do czarnej materii, która ma tworzyć wielką część Wszechświata i która do tej pory pozostaje nieznana.

Dr Levi Garraway z Dana Farber Cancer Institute w Bostonie, główny autor prac, mówi: chodzi tutaj o odkrycie dwóch najczęstszych mutacji w czerniaku złośliwym, co może prowadzić do opracowania nowych strategii prewencyjnych.

Badania te mogą pomóc w zrozumieniu sposobu rozwoju czerniaka złośliwego, a być może także innych nowotworów, takich jak rak wątroby i rak pęcherza.

Dzięki nim naukowcy będą wstanie opracować nowe leki, a także sposoby na zatrzymanie postępowania nowotworów.

Naukowcy podkreślają także konieczność przestudiowania całego DNA komórek nowotworowych.

Komentarze do: Rak skóry: dwie nowe mutacje odkryte (1)

swinskatarczyca
swinskatarczyca 13-05-2019 14:50

Leki przeciwrakowe sprzedam lek rak leczenie alternatywne eksperymentalne

1

Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze