Szukaj

Polprazol Acidcontrol zwalcza uporczywą zgagę

Podziel się
Komentarze0

Polpharma wprowadziła na rynek produkt, stosowany w leczeniu objawowym refluksu i zgagi. Polprazol Acidcontrol to lek dostępny bez recepty, który zawiera omeprazol w dawce 10 mg, substancję należącą do grupy inhibitorów pompy protonowej. Zgaga to uczucie pieczenia i/lub bólu w przełyku, często zlokalizowane za mostkiem lub w nadbrzuszu. Może mu towarzyszy gorzki smak w ustach. Przyczyną zgagi jest wsteczne zarzucanie kwaśnej treści z żołądka do przełyku. Zjawisko to nazywamy refluksem.Niemal każdy z nas doświadcza epizodów refluksu, najczęściej po posiłku. Mówimy wtedy o refluksie fizjologicznym, który jest krótkotrwały i nie powoduje dolegliwości. Bywa jednak, że cofanie się treści pokarmowej z żołądka do przełyku występuje częściej i jest nasilone. Mówimy wtedy o refluksie żołądkowo-przełykowym (chorobie refluksowej), którego najbardziej charakterystycznym objawem jest zgaga. Zgaga jest objawem występującym bardzo często i z różnym nasileniem. U około 7% populacji objawy występują codziennie. Staje się ona wówczas problemem uporczywym i nawracającym. To szczególnie dla tych osób przeznaczony jest Polprazol Acidcontrol. Substancją czynną leku jest omeprazol, który hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku aż do 24 godzin, zmniejszając drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk.

Polprazol Acidcontrol:

  • zawiera przebadaną klinicznie substancję czynną – omeprazol, która hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku do 24 h
  • zmniejsza drażniący wpływ kwaśniej treści żołądkowej na przełyk
  • likwiduje ból i pieczenie oraz umożliwia regenerację podrażnionej kwasem solnym błony śluzowej przełyku
  • jest wygodny w dawkowaniu – 1 lub dwie kapsułki raz na dobę
  • powinien być stosowany na czczo lub przed posiłkiem
  • ma wygodną postać – w przypadku trudności w przełykaniu, kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość wymieszać z niewielką ilością soku owocowego lub jogurtu

Polprazol Acidcontrol dostępny jest w opakowaniu zawierającym 7 kapsułek. Cena sugerowana przez producenta wynosi 9,46 pln.

Dodatkowe informacje


Polpharma to lider polskiego rynku farmaceutycznego i największy polski producent leków i substancji farmaceutycznych. Firma została założona w 1935 r. w Starogardzie Gdańskim. Polpharma specjalizuje się w produkcji leków kardiologicznych, gastrologicznych, alergologicznych, neurologicznych i dermatologicznych, wydawanych na receptę i stosowanych w lecznictwie zamkniętym. Firma poszerza swoje portfolio o leki stosowane w onkologii i psychiatrii. Wytwarza również szeroką gamę leków dostępnych bez recepty (OTC). W ofercie handlowej Polpharmy znajdują się także leki pediatryczne, preparaty witaminowe i suplementy diety, wytwarzane przez spółkę zależną Medana Pharma SA w Sieradzu. Firma stawia na pierwszym miejscu jakość swoich produktów oraz bezpieczeństwo pacjentów. Dba o to na każdym etapie rozwoju produktu, jego wytwarzania, magazynowania i sprzedaży.

Polpharma jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku leków generycznych. Zajmuje również pierwsze miejsce pod względem ilości sprzedawanych opakowań leków wśród wszystkich firm farmaceutycznych działających w Polsce. Marka Polpharma została uznana za jedną z najsilniejszych marek biznesowych w polskiej edycji konkursu Business Superbrands.

Komentarze do: Polprazol Acidcontrol zwalcza uporczywą zgagę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz