Szukaj

Pół miliona amerykańskich nastolatków cierpi z powodu zaburzeń odżywiania, według badania

Podziel się
Komentarze0

Ponad pół miliona nastolatków w Ameryce ucierpiało z powodu zaburzeń odżywiania, ale niewielu spośród nich udało się po pomoc do profesjonalistów, jak ujawania badanie przeprowadzone na zlecenie rządu amerykańskiego.Ponad 10 000 nastolatków w wieku od 13 lat do 18 lat uczestniczyło w tym badaniu, uważanym za jedno z najważniejszych i najbardziej kompleksowych na temat zaburzeń odżywiania.

Kompulsyjne podjadanie jest zaburzeniem pokarmowym występującym najczęściej, ponieważ dotknęło ono ponad 1,5% młodych ludzi biorących udział w badaniu. Mniej niż 1% nastolatków cierpi z powodu bulimii, a 0,3% z nich jest anorektykami.

Generalnie, 3% nastolatków cierpi z powodu takiej bądź innej choroby związanej z odżywnianiem, a w dodatku przez całe swoje życie. Jak również, 3% przebadanych młodych ludzi objawiało symptomy jednego z zaburzeń odżywiania, ale jeszcze nie byli całkowicie dotknięci przez daną chorobę.


Badanie zostało opublikowane niedawno na stronie internetowej Archives of General Psychiatry. Zaobserwowane poziomy są nieco większe niż rezultaty uzyskane w podobnych badaniach.

Projekt ten został przeprowadzony przy pomocy rozmów z rodzicami oraz dziećmi przez ponad dwa lata, które skończyły się w 2004 roku. Ale współautorka tego projektu oraz badaczka, pani Kathleen Merikangas z Narodowego Instytutu zdrowia mentalnego, podkreśliła, że podobne poziomy są obserwowane również dzisiaj.

Ponad połowa nastolatków dotkniętych zaburzeniami odżywiania cierpi również z powodu depresji, niepokoju psychicznego albo z powodu jakiegoś innego zaburzenia psychologiczego. Duża liczba młodych ludzie przyznała także, iż mieli już myśli samobójcze albo nawet próbowali już zakończyć swoje życie. 

Zdaniem pani Kathleen Merikangas, rezultaty te podkreślają znaczenie zaburzeń odżywiania.

Komentarze do: Pół miliona amerykańskich nastolatków cierpi z powodu zaburzeń odżywiania, według badania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz