Szukaj

Podkręć swój metabolizm: pięć skutecznych sztuczek

Podziel się
Komentarze0

Nawet zanim zaczniesz ćwiczyć, możesz posłużyć się całym mnóstwem sztuczek, aby wyeliminować tłuszcz trzewny oraz usprawnić metaboliczne procesy odpowiadające za spalanie tkanki tłuszczowej, a tym samym – aby zacząć szybciej tracić na wadze. Z takimi poradami startuje najnowsze wydanie magazynu Men’s Health, który proponuje najlepsze sposoby na odchudzania i na utrzymanie zdrowej wagi już na dobre. Zainteresowani? Więc zapraszamy do lektury.Porady te łączą w sobie najnowsze odkrycia w dziedzinie ćwiczeń fizycznych oraz w dziedzinie odżywiania, a także praktyczne porady w stylu „jak to zrobić”, które pomogą wam przekształcić wasze ciała w maszyny spalające tłuszcz z maszyn bez sensu gromadzących tłuszcz.

Punkt pierwszy: jedzenie bogate w żelazo

Żelazo jest elementem niezbędnym dla ludzkich mięśni: dostarcza ono do nich tlen, którego mięśnie potrzebują, aby spalić tłuszcz. Jeżeli nie spalasz tłuszczu, ryzykujesz tym, że będzie ci brakować energii, a twój metabolizm osiągnie iście ślimacze tempo.

Skorupiaki, chude mięso, fasola, wzbogacone płatki zbóż, a także szpinak to wspaniałe źródła żelaza.

Natomiast, niekoniecznie dobrym pomysłem będzie zażywanie suplementów, a przynajmniej nie zawsze. Zbyt wiele żelaza u mężczyzn jest związane z większym ryzykiem choroby serca. Najlepiej jest więc dostarczać sobie ten podstawowy minerał w naturalnych dawkach, które znajdujemy w prawdziwym jedzeniu.

Punkt drugi: witamina D


Witamina D jest niezbędna dla zachowania tkanki mięśniowej podkręcającej procesy metaboliczne. Na nieszczęście, badacze oceniają, że zaledwie 20% Amerykanów dostarcza sobie wystarczającą ilość tej witaminy poprzez swoją dietę.

Gdzie możemy znaleźć witaminę D? Na przykład, w porcji łososia (90% dziennej zalecanej dawki, która wynosi 400 UI. UI to jednostki międzynarodowe).


Inne dobre źródła witaminy D: tuńczyk, wzbogacone mleko, płatki zbóż, jajka.

Punkt trzeci: pij mleko

Istnieją dowody naukowe na to, że brak wapnia może spowolnić metabolizm. Badania pokazały, że konsumpcja wapnia w produktach nabiałowych, takich jak mleko beztłuszczowe oraz niskotłuszczowy jogurt, może również zredukować absorpcję tłuszczów z innego jedzenia.

Punkt czwarty: jedz arbuzy

Arginina, aminokwas, którego jest mnóstwo w arbuzie, może sprzyjać utracie wagi, jak podaje nowe badanie opublikowane w przeglądzie naukowym Journal of Nutrition.

Jak doszło do tego odkrycia? Badacze zasilali dietę otyłych myszy argininą przez trzy miesiące i stwierdzili, że zmniejszyła ona odkładanie się tkanki tłuszczowej u tych gryzoni o 64%. Imponujący wynik.

Dodanie tego aminokwasu do diety zwiększa oksydację tłuszczu i glukozy, a także zwiększa masę mięśniową, która spala więcej kalorii niż tkanka tłuszczowa. Przegryzaj więc arbuzem oraz innymi produktami, która zawierają argininę, takimi jak owoce morza, orzechy, ziarna. I to przez cały rok.

Punkt piąty: nawadniaj się

Wszystkie procesy chemiczne, jakie zachodzą w twoim ciele, zależą od wody. Także twój metabolizm. Jeżeli jesteś odwodniony, możesz spalać nawet o 2% mniej kalorii, według badaczy z uniwersytetu University of Utah, którzy przyjrzeli się poziomom metabolizmu 10 osób dorosłych, które piły różne ilości wody w ciągu dnia.

W tym badaniu, jak się okazało, ludzie pijący osiem – dwanaście szklanek wody dziennie mieli szybszy metabolizm niż ci, którzy pili co najwyżej cztery szklanki wody na dzień.

Komentarze do: Podkręć swój metabolizm: pięć skutecznych sztuczek

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz