Szukaj

Piwo może mieć antywirusowe właściwości

Podziel się
Komentarze2

Według badania ufundowanego przez japońską firmę browarniczą, Sapporo Breweries, kluczowy składnik znajdowany w piwie może być bardzo pomocny w odpieraniu ataków zimowych wirusów. Kolejny powód, żeby pić piwo?Naukowcy z Sapporo Medical University odkryli, że humulon, chemiczny składnik chmielu, jest skuteczny przeciwko wirusowi RS (ang. respiratory syncytial virus).

Dodatkowo, składnik ten ma mieć również działanie antyzapalne.

Wirus RS może spowodować bardzo poważne zapalnie płuc oraz problemy z oddychaniem. Na tę chwilę, nie ma żadnej skutecznej szczepionki przeciwko niemu, mówi Jun Fuchimoto, badacz z Sapporo Medical University. Występuje szczególnie powszechnie w zimowych miesiącach i powoduje objawy podobne do przeziębienia u dorosłych.


Aczkolwiek, zanim sięgniesz po kolejną butelkę swojego ulubionego napoju, przeczytaj jeszcze to: w piwie znajdują się naprawdę niewielkie ilości humulonu. Aby skutecznie odeprzeć ataki wirusów RS, powinniśmy wypić 30 puszek piwa jednorazowo (pojemność 350 ml).

Kyoto Shimbun News donosi, że firma Sapporo Breweries ma nadzieję na stworzenie produktów spożywczych oraz napojów bezalkoholowych zawierających humulon.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy przemysł browarniczy donosi o zdrowotnych zaletach piwa. W listopadzie, przedstawiciel firmy Heineken, Alexis Nasard, poinformował, że piwo jest nie tylko naturalne, ale także zdrowe, i ma mniej kalorii niż wiele innych produktów, w tym szklanka mleka.

Naukowcy zgadzają się co do jednego – piwo pite z umiarem może być dobre dla niektórych ludzi. Ale nadmierne ilości prowadzą do zgagi, przybierania na wadze, odwodnienia, problemów fizycznych i wypadków.

Komentarze do: Piwo może mieć antywirusowe właściwości (2)

ekoneko
ekoneko 30-11-2015 00:48

ile piwo ma kalorii?

2

piwo rzeczywiście jest mniej kaloryczne? bo ja słyszałam, że raczej bardzo, to ile ma tak przeciętnie kalorii piwo?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (2)
Pokaż cały wątek (2)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze